صفحه اصلی
آمادگی کنکور ارشد
کنکور دکتری
آموزش ویدئویی
دپارتمان توسعه
مشاوره و برنامه ریزی
تالیفات
درباره ما
خرید کتاب
     برگزاري كارگاه رايگان مباني رياضي و جبر خطي تحقیق در عملیات (تابستان 92)
  92/03/11

جهت كمك به بنيه علمي داوطلبان كنكور ارشد رشته صنايع از دكتر زاهدي سرشت درخواست گرديده كه علاوه بر اينكه درس جبر خطي و مباني رياضي را در  كلاسهاي كنكور خودشان تدريس مي كنند يك كارگاه جهت جمع اوري مطالب جبر خطي و مباني رياضي در تابستان برگزار كنند تا از تجربه ايشان در تدريس ١٣ ساله اين دروس در دانشگاه استفاده شود. 

جهت کمک هرچه بیشتر به دانشجویان ثبت نامی درس تحقیق در عملیات، بنا شد تا علاوه بر 108 ساعت کلاس درس، 24 ساعت کلاس حل تمرین تحقیق در عملیات توسط رتبه های برتر کنکور، این دوره به مدت 16 ساعت در انتهای کلاسهای تابستان برگزار شود.

این کلاس برای کلیه دانشجویان کلاسی رایگان است. البته این مبحث در طی ترمهای اخیر در خلال درس به طور کامل و مفصل و به صورت بخش بندی شده و منطقی تدریس می شده است، اما در این ترم با هماهنگی استاد قرار شد وقت ویژه ای به دانشجویان ثبت نامی جهت فراگیری کامل این بخش اختصاص داده شود. 

توضیحات استاد زاهدی سرشت در مورد این کارگاه را می توانید در اینجا مطالعه نمایید: 

از آنجايي كه درس تحقيق در عمليات يك درس مفهومي و رياضي مي باشد يادگيري پيشنيازهاي اين درس كه مهمترين آنها درس جبر خطي مي باشد الزامي است. در رشته مهندسي صنايع چند سالي است كه درس جبر خطي به عنوان پيشنياز اين درس گنجانده شده است و درس جبرخطي را خودم در دانشگاه به عنوان يك درس 3 واحدي تدريس مي كنم .

در كلاسهاي تحقيق در عمليات كنكور كارشناسي ارشد صنايع ، سيستم و بهره وري و دكتري صنايع  و رياضي درس جبر خطي و مباني رياضي را در خلال درس تحقيق در عمليات در هر جايي كه نياز باشد  بطور كامل بيان مي كنم . حال تصميم گرفته ام كه براي جلوگيري از پراكندگي ذهني و جمع آوري مطالب درس هاي جبر خطي و مباني رياضي تجربه تدريس دانشگاهي خودم در اين دروس را در قالب يك كارگاه تابستانه براي كساني كه كلاس درس تحقيق در عمليات خودم را شركت مي كنند و يا در دوره بهار شركت كرده اند برگزار كنم كه زمان و مكان برگزاري آن در تابستان متعاقبا اعلام خواهد شد .   

مطالب مورد بررسي در اين كارگاه 16 ساعته:

 مباني رياضي در حد نياز براي مطالعه متون رياضي

مباحث جبر خطي  

  1. معرفي بردارها و روابط آنها
  2. انواع ماتريسها و روابط آنها و محاسبات ماتريسي
  3. محاسبه معكوس ماتريس و دترمينان و استفاده آن در تحقيق در عمليات
  4. فضاهاي برداري
  5. پايه و بعد در فضاي برداري و قضيه مهم تعويض بردار پايه و كاربرد آن در تحقيق در عمليات
  6. مقادير ويژه و بردار ويژه و قضاياي آن
  7. نگاشتها در فضاي برداري
  8. انواع تركيبها در فضاي برداري ( تركيب خطي ، آفين ، محدب و ...)
  9. ...

 بديهي است كه بنا به استقبال داوطلبان تعداد آن بيش از يك كلاس مي باشد .

زاهدي سرشت

آدرس: ضلع جنوب غربی میدان ولیعصر؛ جنب سینما قدس، کوچه مینو؛ پلاک 132؛ موسسه آموزش عالی آزاد پژوهش   تلفن تماس: 021-86741
© تمامی حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به دپارتمان تخصصی مهندسی صنایع موسسه آموزش عالی آزاد پژوهش می باشد .