صفحه اصلی
آمادگی کنکور ارشد
کنکور دکتری
دوره های تکمیلی
برنامه مشاوره رایگان
همایشهای هدایت تحصیلی
همگام آنلاین
تالیفات
درباره ما
خرید کتاب
   دکتر مازیار زاهدی سرشت

 

استاد زاهدی سرشت - تحقیق در عملیات

سوالات درس تحقیق در عملیات در کنکور دکتری با توجه به سال های گذشته ، بیشتر تمایل به سوالات تحقیق 2 دارد.

اولویت بندی در درس تحقیق در عملیات به شرح زیر میباشد:

1.برنامه ریزی عدد صحیح: برای تبحر در مسائل این مبحث هم باید به تحقیق 1 و هم به تحقیق 2 مسلط بود. و در واقع در مدلسازی باید تحقیق 2 و برای حل مساله تحقیق 1 را مسلط باشید.

2.برنامه ریزی غیر خطی: این مبحث پایه ی ریاضی قوی برای اشراف به سوالات نیاز دارد.

3.برنامه ریزی پویا:خوشبختانه دانشجویان صنایع به دلیل تسلط کافی بر مدلسازی؛این مبحث را نیز مسلط هستند.در این مبحث اولین چیز درک خوب از مساله است در واقع باید ابتدا با درک درست از یک مساله یک مدل خوب از آن پیدا کرده و بعد به حل آن بپردازید.

بقیه مباحث این درس همانند نظریه بازیها، شبکه ها، برنامه ریزی آرمانی و نظریه صف در اولویتهای پایینتری قرار دارند؛در واقع به دلیل گسسته بودن مطالب درس تحقیق 2 درهر مبحثی که فکر میکنید قوی تر هستید از همان شروع به خواندن کنید.

برای شروع به خواندن اگر کسی در درس تحقیق 1 احساس ضعف دارد میتواند از تحقیق 1 شروع به خواندن کند،اما پیشنهاد من این هست که در همان حدی که از کنکور ارشد مطالب در ذهنتان است فقط برای یاداوری کمی تست بزنید و انرژی بیشترتان را در تحقیق 2 صرف کنید.

برای خواندن کتاب هم  بهتره که از تحقیق 2 که نوشته خودم هست؛شروع کنید و نیز در جلد1 کتاب 2000 تست مباحث تحقیق 2 به همراه تستهای آن هست.مبحث برنامه ریزی آرمانی هم در این کتاب است که اگرچه جز مباحث تحقیق 2 نیست ولی به دلیل ارتباط زیادی که با تحقیق 1 دارد مهم به شمار می آید و احتمال طرح سوال از این مبحث زیاد است.

در نهایت بهتر است تمرکزتان را روی تستهای دو سال اخیر کنکور ارشد و تمامی کنکور های گذشته دکتری صنایع داشته باشید .

امیدوارم موفق باشید. 

 

آدرس: ضلع جنوب غربی میدان ولیعصر؛ جنب سینما قدس، کوچه مینو؛ پلاک 132؛ موسسه آموزش عالی آزاد پژوهش   تلفن تماس: 021-86741
© تمامی حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به دپارتمان تخصصی مهندسی صنایع موسسه آموزش عالی آزاد پژوهش می باشد .