صفحه اصلی
آمادگی کنکور ارشد
کنکور دکتری
آموزش ویدئویی
دپارتمان توسعه
مشاوره و برنامه ریزی
تالیفات
درباره ما
خرید کتاب
   دکتر مجید ایوزیان

استاد ایوزیان- آمار و احتمالات

در مورد کنکور دکتری و مصاحبه ی آن در دانشگاههای مختلف باید بگم کسایی میتونن به قبولی دراین آزمون امید داشته باشند که هم نمره کنکورشون خوب بشه و هم رزومه خوبی داشته باشند. تا چند سال گذشته به این صورت بود که هر دانشگاهی فقط از دانشجویان خود دانشگاه پذیرش داشت یا اگر هم این طور نبود هر دانشگاه به سبک خودش آزمون برگزار میکرد در واقع سوالات از جزوه هایی طرح میشد که اساتید همان دانشگاه تدریس میکردند پس دانشجویان آن دانشگاه به سوالات واقف بودند. در سالهای اخیر کنکور جامع زیر نظر وزارت علوم برگزار میشود و مصاحبه‌ توسط دانشگاه‌ها انجام میشود. در سالهای گذشته نمره کنکور و نمره رزومه به صورت همزمان لحاظ میشد. اما از امسال در مرحله اول باید رتبه (نمره) مناسب بیارید تا بتونید به مصاحبه دعوت بشوید، بعد از اینکه توانستید وارد مرحله مصاحبه بشوید، نمره آموزشی و پژوهشی و مصاحبه مهمه. در واقع با یک برنامه ریزی صحیح و خوب درس خواندن میتوانید موفق شوید.
درس آمار و احتمال در کنکور سالهای گذشته شامل 15 سوال بود که حدود 9 سوال از مطالب کنکور ارشد بود که سطح آنها متوسط یا آسان بود. اما بقیه سوالها سطحشان سخت بود و میتوان گفت 2 سوال را تقریبا کسی جواب نداد! اما با این وجود من پیشنهاد نمیکنم که به خاطر 2 سوال سخت 1000 صفحه کتاب بخوانید، بهترین حالت این هست که مطالب لیسانس رو با عمق بیشتر و دقت بالاتر بخونید و در صورت داشتن وقت آزاد مطالب آمار پیشرفته که در دانشگاه با آن آشنا شدید را بخوانید. طبیعی است که شرکت در کلاس تاثیر گذار در روند درس خواندن است اما به کسانی که احساس میکنند مشکل خاصی در درس ندارند و مطالب در ذهنشان هست پیشنهاد میکنم کلاسهای تست را شرکت کنند که حتما نتیجه خوبی خواهند گرفت.

آدرس: ضلع جنوب غربی میدان ولیعصر؛ جنب سینما قدس، کوچه مینو؛ پلاک 132؛ موسسه آموزش عالی آزاد پژوهش   تلفن تماس: 021-86741
© تمامی حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به دپارتمان تخصصی مهندسی صنایع موسسه آموزش عالی آزاد پژوهش می باشد .