صفحه اصلی
آمادگی کنکور ارشد
کنکور دکتری
دوره های تکمیلی
برنامه مشاوره رایگان
همایشهای هدایت تحصیلی
تالیفات
درباره ما
خرید کتاب
   استاد امیر عرفانیان

 

استاد عرفانیان GMAT

این درس در ارشد به نام GMAT و در دکتری به نام استعداد تحصیلی شناحته شد است و از سال 74  در کشورمان در بحث کارشناسی ارشد مطرح گردیده. البته همانطور که میدانید در کنکور ارشد برای فقط دو رشته ( اجرایی و MBA ) این درس را دارند . و طرح سوالات برای این درس قبلا فقط نمونه سوالاتی بود که سازمان سنجشا در اختیار ما قرار میداد . نکته ای که در این درس هست اینه که به دلیل نداشتن دید کافی افراد از این درس، میتونه در کنکور بسیار تاثیر گذار باشه . به خصوص یکی دو بخش ( تحلیلی ) که خوشبختانه کاملا قابل آموزش هستند .  

بخشهای درس استعداد تحصیلی :

1.درک مطلب: این بخش که بهتره بگیم همان ریدینگ فارس است، جز بخشهای آسان این درس محسوب میشود.و اگر خوب کار کنید نتیجه خوبی از این درس خواهید گرفت.

2.بخش منطقی: این بخش را در ارشد با نام استدلال منطقی شناختیم. و شامل سوالاتی درخصوص گذاره ها، انواع استدلال، چگونگی تضعیف و تقویت استدلال، ایجاد فرضیه برای آن و یا نتیجه گیری از آنها. این بخش برای گروه فنی مهندسی نیست.

3. بخش تحلیلی: این بخش بسیار جالب و جذاب و در عین حال امتیاز آور برای کسانیست که به خوبی روی این بخش کار کردند. در این بخش قوه ی تحلیل بر قوه ی ذهنی غلبه دارد.

4. بخش کمیتی: در واقع شاید سخت ترین بخش آزمون همین بخش باشد.

5.بخش تجسمی: این بخش را در سوالات ارشد نداشتیم. در این بخش هر کسی به اندازه سواد بصری یا هوش تجسمی و یا هوش خطی خود به سوالات پاسخ میدهند.

 در مورد رقابت این درس در کنکور به این صورت هست که درک مطلب را تقریبا همه خوب جواب میدهند، بهتره که روشهای درک مطلب را خوب یاد بگیرید تا سوالات را سریع جواب دهید. بخش کمیتی تابعی از ریاضیات شما نیست و با کلاسهای زیاد و مختلف رفتن و کتابهای مختلف خواندن دانش شما در این درس افزایش نمی یابد بلکه در این درس پویایی ذهن شما مهم است.این بخش را سایر گروهها به دلیل کمبود وقت کنار میگذارند و بهتره دانشجویان گروههای فنی وقت بیشتری برای این بخش بگذارند به این دلیل که سوالات سختی ندارد و 4 سوال آخرش مربوط به درصد هست که بسیار ساده است. در مورد بخش سوم که من تاکید زیادی روی آن دارم پیشنهاد میکنم که حتما سوالات کنکورهای دو سال اخیر را ببینید. و نیز مجموعه سوالات GMAT و زبان من نیز که در دست چاپ است، کتاب کامل و مفیدی برایتان خواهد بود. بخش تجسمی نیز وقت معقولی از شما خواهد گرفت و اگر خوب کار کرده باشید نتیجه خوبی خواهید گرفت، حتی اگر کار هم نکرده باشید 3/1 از 15 سوال را جواب خواهید داد.

برای بهتر نتیجه گرفتن در کنکور باید توانایی تست زدنتان را تقویت کنید، بنابراین بیشترین بخشی که باید برای آن وقت بگذارید، بخش تحلیلی است که اگر به روال گذشته از آن سوال دهند  به صورت 15 سواله میباشد که به دو قسمت 7 و 8 سوال مجزا میشود و نکته در این است که ابتدا قسمت دوم که 7 سوال میباشد را حل کنید زیرا این قسمت همیشه سوالات آسانتری دارد.

در کنکور دکتری،میانگین درصد دانشجویان فنی مهندسی با رتبه بالا % 75-65  میباشد.

موفق باشید.

 

آدرس: ضلع جنوب غربی میدان ولیعصر؛ جنب سینما قدس، کوچه مینو؛ پلاک 132؛ موسسه آموزش عالی آزاد پژوهش   تلفن تماس: 021-86741
© تمامی حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به دپارتمان تخصصی مهندسی صنایع موسسه آموزش عالی آزاد پژوهش می باشد .