صفحه اصلی
آمادگی کنکور ارشد
کنکور دکتری
آموزش ویدئویی
دپارتمان توسعه
مشاوره و برنامه ریزی
تالیفات
درباره ما
خرید کتاب
    مشاوره تخصصی کنکور دکتری صنایع

تفاوت اصلی کنکور دکتری با کنکور کارشناسی ارشد را می‌توان این‌گونه بررسی کرد که کنکور دکتری نیازمند آمادگی بیشتر و اجرای حجم گسترده‌تری از فعالیت‌ها است. تنها پارامتر مهم برای ورود به مقطع کارشناسی ارشد کسب رتبه مناسب برای قبولی در دانشگاه‌های معتبر کشور است. اما در کنکور دکتری در کنار اهمیت بالای نمره آزمون، پیشینه و نمرات آمورشی و پژوهشی نیز از اهمیت بسزایی برخوردار هستند. 

با توجه به مطالب بیان‌شده، دپارتمان تخصصی مهندسی صنایع موسسه پژوهش جهت تسهیل ورود دانشجویان کارشناسی ارشد به مقطع دکتری جلسات مشاوره فردی پیرامون محورهای زیر برگزار می‌نماید:

آزمون دکتری

کلید ورود به جلسه مصاحبه جهت پذیرش در مقطع دکتری کسب نمره مناسب در آزمون دکتری است. طبیعتا برای موفقیت در آزمون دکتری، داوطلبین بایستی میزان احاطه و تسلط خود را پیرامون ابعاد مختلف کنکور دکتری تقویت کنند. در همین راستا جلسات مشاوره آزمون دکتری موارد زیر را در بر می‌گیرد:

o معرفی دقیق دروس آزمون دکتری

o معرفی منابع مطالعاتی آزمون دکتری

o زمان‌بندی مطالعاتی

o بررسی روند سوالات 4 سال اخیر کنکور دکتری

پژوهشی

در کنار کسب رتبه و نمره کنکور، وضعیت پژوهشی داوطلبین در قبولی آن‌ها در مقطع دکتری بسیار تاثیرگذار است. با توجه به اهمیت میزان زمان مطالعه برای آزمون ورودی دکتری، صرف وقت بیش از حد جهت امور پژوهشی (مانند نوشتن مقاله، انجام پروژه و ...) به صلاح نیست. اما از سوی دیگر در شرایطی که دانشجو از وضعیت پژوهشی مناسبی برخوردار نباشد، احتمال قبولی داوطلب حتی با وجود کسب نمره مناسب در کنکور به شدت افت می‌کند. در نتیجه سعی می‌شود تا در جلسات مشاوره جهت ایجاد تعادل بین امور پژوهشی و مطالعه برای آزمون موارد زیر در نظر گرفته شود:

o بررسی وضعیت پژوهشی (مقالات، تالیف یا ترجمه کتاب و ...)

o ارائه پیشنهادات برای زمان‌بندی فعالیت‌های پژوهشی تا زمان کنکور

o تمرکز روی امور پژوهشی که در جلسه مصاحبه از وزن بیشتری برخوردار هستند

 

رزومه آموزشی-پژوهشی

بی‌شک برگ برنده هر داوطلب در جلسه مصاحبه دکتری، روزمه آموزشی-پژوهشی وی و نحوه ارائه آن است. هرچند مقالات دانشجویان یکی از ارکان اصلی رزومه آموزشی-پژوهشی را تشکیل می‌دهد، اما موارد بسیار دیگری (مانند مدرک زبان، توصیه‌نامه، پروپوزال و ...) هستند که در جلسه مصاحبه به شدت تاثیرگذار بوده و می‌توانند احتمال قبولی داوطلب را به شدت افزایش دهد. با توجه به موارد فوق در جلسه مشاوره فردی موارد زیر نیز مورد توجه قرار می‌گیرد:

o معرفی ملزومات رزومه آموزشی-پژوهشی جهت ارائه در جلسه مصاحبه

o اولویت‌بندی ملزومات رزومه با توجه به وضعیت دانشجو

o تنظیم زمان‌بندی بلندمدت و کوتاه‌مدت جهت آماده‌سازی رزومه تا زمان جلسه مصاحبه

لازم به ذکر است یک جلسه مشاوره حضوری به صورت رایگان  توسط مشاور تخصصی دکتری دپارتمان صنایع پژوهش ،دکتر امیرحسین پارسامنش ( رتبه برتر کنکور دکتری ) با متد تخصصی برگزار می شود.

 

 


 

آدرس: ضلع جنوب غربی میدان ولیعصر؛ جنب سینما قدس، کوچه مینو؛ پلاک 132؛ موسسه آموزش عالی آزاد پژوهش   تلفن تماس: 021-86741
© تمامی حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به دپارتمان تخصصی مهندسی صنایع موسسه آموزش عالی آزاد پژوهش می باشد .