صفحه اصلی
آمادگی کنکور ارشد
کنکور دکتری
آموزش ویدئویی
دپارتمان توسعه
مشاوره و برنامه ریزی
تالیفات
درباره ما
خرید کتاب
   دانشگاه صنعتی شریف

توضیح اولیه:

دانشگاه صنعتي شريف در سال ۱۳۴۷ اقدام به تاسيس دانشکده مهندسي صنايع نمود. برنامه دانشکده مهندسي صنايع اين دانشگاه براي پاسخگويي به درخواست حال و آينده صنايع ايران و با درنظر گرفتن برنامه دانشکده هاي مشابه دانشگاههاي معتبر جهان تدوين شده است . هدف اين برنامه در مرحله نخست آماده کردن دانشجو به وسيله دروس عمومي مهندسي، به منظور درک مسائل کلي مهندسي و در مرحله دوم آموزش و تربيت او بوسيله دروس تخصصي مهندسي صنايع براي پاسخگويي به نيازهايي است که کشور ما به نيروي انساني متخصص دراين زمينه دارد .

دانشکده مهندسي صنايع دانشگاه صنعتي شريف در حال حاضر در دوره چهارساله کارشناسي مهندسي صنايع به تربيت مهندسين اين رشته مبادرت مي ورزد. از سوي ديگر با تاکيد بر آموزشهاي پيشرفته در مهندسي صنايع در جهت رفع نيازهاي موجود در صنايع کشور و بهبود مديريت صنايع، دوره هاي کارشناسي ارشد مهندسي صنايع تحت عناوين مهندسي صنايع، مديريت سيستم و بهره وري، و مهندسي سيستمهاي اقتصادي - اجتماعي و همچنين دوره دکتراي مهندسي صنايع ايجاد شده که از بين گرايشهاي مختلف کارشناسي ارشد دانشکده مهندسي صنايع دانشجومی پذیرد.

دانشکده مهندسی صنایع دانشگاه صنعتی شریف قسمت عمده ای از توجه خود را صرف نیازهای فردی دانشجویان این رشته گذاشته است. هیئت استادان به طور گسترده ای با دانشجویان در زمینه هایی مانند: مهارت های ارتباط برقرار کردن، رشد و گسترش شخصیتی و دادن فرصت های تمرینی کاربردی، هدفهای این دانشکده عبارتنداز: تقویت قدرت دانشجویان در تواناییهای فنی، پرورش شخصیتی، تعلیم عمومی و کمی تجربه های کاربردی. برنامه دانشجوی کارشناسی: این برنامه تحصیلی برای دانشجویان اصل و بنیادی گسترده از مهندسی صنایع را از طریق کلاسهای مرکب از کامپیوتر و کار در آزمایشگاه فراهم می کند و دانشجویان را برای شغلهای حرفه ای آماده می کند همچنانکه آنها را برای مطالعه بیشتر در این راستا بعد از پایان دوره کارشناسی آماده می کند.

 

دانشکده مهندسی صنایع آموزشی در دوره کارشناسی ارشد این رشته را ارائه می کند:

مهندسی صنایع

مهندسی سیستمهای اجتماعی- اقتصادی (به همراه گرایش اقتصاد و بهره وری)

مدیریت صنعتی

انتخاب اول و دوم مناسب است برای دانشجویانی که کارشناسی این رشته را دارند؛ در حالیکه انتخاب سوم برنامه ریزی شده است برای دانشجویانی که مدرک قبلی آنها در یکی از رشته های فنی به غیر از مهندسی صنایع می باشد که دوست دارند که تحصیلات خود را در این رشته ادامه دهند.

برای به پایان رساندن دوره کارشناسی ارشد در مهندسی صنایع، دانشجویان باید حداقل 32 واحد درسی را کامل کنند که شامل یک پایان نامه تحقیقاتی 6 واحدی است. یک سمینار 2 واحدی است. دانشجویان باید حداقل نمره ی 14 از 20 یا بیشتر از آن را در تمام واحدهای درسی بگیرند.

برنامه های آموزشی دکترا: برنامه های آموزشی دکترا در مهندسی صنایع برای پژوهش دانشجویان در موضوعات ناآشنا در این رشته طرح ریزی شده است و شیوه های خلاق و روشهای جدید را برای حل مشکلات واقعی ابداع می کند. اداره گروه آموزشی (دپارتمان) مهندسی صنایع دانشگاه صنعتی شریف جزء اولین دانشکده های ایران می باشد که مدرک دکترا در رشته مهندسی صنایع را ارائه می دهد.

 

دانشکده صنایع دارای امکانات زیر است:

  •   کتابخانه اختصاصی مهندسی صنایع و ریاضی
  •   سایت کامپیوتری
  •   آزمایشگاه کامپیوتر
  •   آزمایشگاه ارزیابی کار و زمان
  •   آزمایشگاه مهندسی فاکتورهای انسانی
  •   آزمایشگاه روشهای تولید
  •   آزمایشگاه ماشین های کنترل عددی و ربات
  •   کارگاه دانشکده مهندسی صنایع

 

اعضاي هیات علمی:

دانشکده صنایع دارای 19 عضو هیات علمی است که 7 نفر استاد تمام ،6 نفر دانشیار،4 نفر استادیار و 2نفر مربی هستند.این تعداد استاد تمام در نوع خود رکورد محسوب می شود و از طرفی می توان اساتید را پخته و کاردان و یا پابه سن گذاشته و قدیمی در نظر گرفت.

 

برای اطلاع از ریز اطلاعات گرایشات و رتبه های قبولی سال گذشته این دانشگاه و ظرفیت دانشپذیری، اطلاعات کامل اساتید دانشگاه، اطلاعات مربوط به گرایش اقتصاد دانشگاه شریف، امکانات و ... فایل مربوط را از لینک زیر دانلود کنید:

دانلود اطلاعات مربوط به کارشناسی ارشد مهندسی صنایع و سیستم و بهره وری در دانشگاه شریف

آدرس: ضلع جنوب غربی میدان ولیعصر؛ جنب سینما قدس، کوچه مینو؛ پلاک 132؛ موسسه آموزش عالی آزاد پژوهش   تلفن تماس: 021-86741
© تمامی حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به دپارتمان تخصصی مهندسی صنایع موسسه آموزش عالی آزاد پژوهش می باشد .