صفحه اصلی
آمادگی کنکور ارشد
کنکور دکتری
آموزش ویدئویی
دپارتمان توسعه
مشاوره و برنامه ریزی
تالیفات
درباره ما
خرید کتاب
   آقای مهران موذنی - رتبه 3 آینده پژوهی و 4 سیستم سال 95

مصاحبه با رتبه 3 کنکور کنکور کارشناسی ارشد مهندسی صنایع 1395

زبان

تحقیق 1و2

آمار و احتمال

دروس تخصصی

ریاضی

اقتصاد 1و2

تئوری مدیریت

معدل موثر

32.18
46.30
48.33
0
60
35
0
15.98

 

رتبه کد ضریب 1

رتبه کد ضریب 2

رتبه کد ضریب 3

رتبه کد ضریب 4

282

4

3

299

 

نام و نام خانوادگی:

مهران موذنی

رشته و دانشگاه کارشناسی:

مهندسی صنایع دانشکده فنی و مهندسی گلپایگان

ورودی سال:

1390

دومین سال کنکور

سید ابراهیم آل داود

-درس خوندن برای کنکور رو از کی شروع کردید و در بازه های تابستان، پاییز و زمستان بر روی چه درسهایی تمرکز کردید؟
بخاطر اتمام پروژه کارشناسیم و کارآموزیم تیرماهو کلا از دست داده بودم و هنوزم کنکور بهمن ماه بود برای همین تا پروژم تموم شد، شروع کردم به خوندن که فکر کنم 20 ام مرداد بود که تصمیم گرفتم کنکور سیستم رو شرکت کنم و فرداش رفتم کتاب های استاد آقاسی رو خریدم.تا آخر مرداد فقط ریاضیو میخوندم(اونم چون کتابام نو بود و ریاضیو خیلی دوست داشتم!)از اوایل شهریور روزی4 ساعت میخوندم و کم کم احتمال و تحقیق 1 روهم شروع کرده بودم.از اوایل مهر همراه با جزوات موسسه از کتاب دکتر ایوزیان و جلد1 تحقیق استاد زاهدی هم تست میزدم. از اواخر مهرهم کتاب اقتصاد استاد قاسمی رو مطالعه میکردم. ساعات مطالعم توی مهرماه تقریبا6 ساعت بود.
توی ماه آبان دیگه یه دور جزوه ها رو خونده بودم، خلاصه برداری هم کرده بودم و تست هایی که بنظرم قشنگ بودن یا نکته خاصی داشتن رو توی کتابا علامت زده بودم و تو این ماه سعی کردم نقاط ضعفمو بشناسم و بیشتر بخونمشون. ماه آبان رو تقریبا با 8 ساعت به پایان رسوندم. از اول آذر فقط با برنامه ی آزمونا پیش میرفتم چون هم برنامه ریزی خوبی داشتن هم اینکه خیالم راحت بود که به همه درسا و مباحث میرسم. توی این ماه اقتصاد رو جدی تر میخوندم و تقریبا کتابا هم دور سومشون شده بود.دی و بهمن و اسفند هم همینطور گذشت.بعد ازمون6 که توی اسفند ماه برگزار شد، من 3روزیو استراحت کردم و تا بازه عید سعی کردم بازم مرورکنم وتستای بیشتری بزنم.توی بازه اسفند توصیم اینه بچه ها کتاب2000تست دکترایوزیان وجلد2و3تحقیق استاد زاهدی سرشتو بزنن.ریاضی هم جلد های 2 رو خوب بخونن.

-درس ریاضی رو خیلی تو کنکور خوب زدید. چه برنامه ویژه ای براش داشتید؟
من از صفحه اول کتاب استادآقاسی شروع کردم به خوندن تا برگ آخرش!سعی میکردم شیوه های حل سوال ایشون رو خوب یاد بگیرم.همچنین سوالای آزموناهم خیلی کمکم کردن تا بفهمم کجاها ریاضی اشتباه میکنم. توصیه من به بچهای که میخوان ریاضی بخونن اینه که کتابای آقاسی بهترین منبع برای موفقیت در درس ریاضی هستن!من جلدای دوم ایشون رو سه بار تستاشو زدم و واقعا عالی بودن!


-برای چه دروسی در کنکور کارشناسی ارشد در کلاس های پژوهش ثبت نام کردید؟
من برای کلاس تحقیق درعملیات استاد زاهدی که اولین بار اصفهان برگزار میشد ثبت نام کردم و حیف شد که به کلاس استاد خاکبازان نرسیدم و اون دوره تموم شده بود.


-چه منابعی رو برای دروس مختلف توصیه می‌کنید؟
توی درس آمار و احتمال بی شک دو جلدی و2000تست آقای دکتر ایوزیان بهترین و کاملترینه!حتی شده تستیو مستقیم از کتاب ایشون بدن.واقعا عالیه
توی درس تحقیق درعملیاتم جزوه استاد زاهدی و کتاب های2000شون بهترین منابع هستن
ریاضی 5جلدی استاد آقاسی
زبان دو جلدی استاد جهانشاهی بهترین کتاب ها برای خوندن زبان هستن بی شک!
اقتصاد خرد و کلان کتاب های استاد آقاسی و استاد نظری

-آیا روش خاصی برای تست زنی داشتید؟ یا روش متفاوتی در مطالعه‌تون پیش گرفته بودید؟
من اول جزوه رو خوب خوب مطالعه میکردم، وقتی یه فصلی تموم میشد به موازاتش از فصل قبلی تست میزدم هرچندتایی که میشد تا یادم نره مطالب قبلی و هم تسلط نسبی بهش بدست بیارم.تستایی هم که نکته دار بودن رو علامت میزدم و سعی میکردم آخر هفته ها اونارو مرور کنم تا با شیوه حلشون آشنا بشم.خلاصه برداری هم که همیشه داشتم.وقتی دور های دوم سوم درس میرسیدم اونارو هی بروز میکردم و نکته های جدیدو بهشون اضافه میکردم.


-در آزمون‌های پژوهش شرکت کردید؟ به نظر شما سطح سوالات، طراحی اساتید تا چه حد شبیه به کنکور ارشد بود؟ در مورد رقابت این آزمون‌ها چی می تونید بگید؟ آیا رقبای اصلی تون رو در این آزمون‌ها دیدید و کلا نتایج و روند شما به نتایج کنکور شبیه بود؟
بله شرکت کردم، یعنی همه ی کسایی که رتبشون خوب شده شرکت میکردن.یعنی نفرات 1 تا 20رو من هرهفته اسامیشونو توی سایت میدیدم و این یعنی آزمونا تا چه حد شبیه کنکور بودن.آزمونا شیوه طرح سوالاشون خیلی خوب بود از این نظر که هم نکات خیلی خوبی توشن بود هم اینکه نقاط ضعف و قوتم رو بهم نشون میدادن، مخصوصا دروس آمارو ریاضی که انقدر جوندار طراحی میشدن که سرکنکور واقعا هیچ تستی نه جدید بود نه سخت!
نتیجه آزمونای منم به ترتیب5و9و35و25و9و3و15و15میشدن.بهترین نتیجم آزمون 7 بود که 3 شدم.و همینطور که میبیند به نتیجه کنکورم خیلی نزدیکه و این یعنی آزمونا چقدر شبیه کنکور بودن.


-شده بود که از درس خوندن خسته شی یا ناامید از نتیجه گرفتن بشی؟ در این شرایط چی کار می‌کردی و چی بود که تو رو به نتیجه گرفتن امیدوار می‌کرد...؟
آره توی فصل زمستون شده بود که خیلی خسته شدم و دو هفته ای درسو کلا کنار گذاشتم ولی امید به نتیجه گرفتن،تمرکز روی هدفم ،توکلم به خدا و حمایتهای خانوادم باعث میشد با انرژی بیشتری بخونم.همینطور 20فروردین هم این اتفاق افتاد.

-کنکور براتون یه نیاز بوده یا صرفا جو ادامه تحصیل بین دانشجویان؟ یا شاید بهتره اینجوری پرسید که دلیل و انگیزه اصلی برای کارشناسی ارشد خوندن براتون چی بوده؟
راستش من چون کارشناسیم دانشگاه خیلی تاپی درس نمیخوندم تصمیم گرفتم ارشد رو توی یه دانشگاه بهتر تحصیل کنم و همین باعث شد که خوب وسخت براش تلاش کنم.

-بعد از اینکه کنکور به تعویق افتاد، از درس خوندن خسته نشدی؟ زمان تعطیلات عید رو چی کار کردی (یا بهتره بپرسم، فاصله بهمن تا اردیبهشت رو روی چه مباحثی تمرکز کردی)؟
آره تقریبا اخراش توی فصل بهاروعید خسته شده بودم ولی زود خودمو جمع و جور کردم چون تمرکزم روی تک رقمی شدنم بود. فاصله بین 15 اسفند تا 20فروردین که برای مرور درسا تخصیص داده شده بود رو تقسیم کردم به مرور وتست زنی.یعنی صبحا تست میزدم تا عصری (همون تستای علامت دار )و از عصر به بعد رو مرور خلاصه ها و رفع اشکال و البته زبان خوندن. بازه عید رو با کمک پدر و مادرم تونستم روزانه11ساعت بخونم.همین بازه باعث شد که مطالب رو بهشون تسلط پیدا کنم.

-چه کسانی تو این راه پر پیچ و خم کمکت کردن و در موفقیتتون بیشترین تأثیر رو داشتن؟
خانوم ماهرو بودن که خودشونم رتبه ی 12 رو گرفتن،با هم برنامه ریزی میکردیم ویه جور رقابت بینمون توی آزمونا بوجود اومده بود واین خیلی خوب شده تا بیشتر تلاش کنیم. همینطور پدرو مادر وخواهرم که تمام محیط خونه رو جوری آماده کردن که من بتونم بهترین نتیجه رو بگیرم.

-از الان تا شروع ترم دانشگاه در مقطع کارشناسی ارشد چه برنامه ای برای خودت داری؟
میخوام دوره های موسسه توسعه رو شرکت کنم.مخصوصا نرم افزار های متلب و گمزرو. بعدش هم کلاس زبان


-با جملات زیر موافقید یا خیر؟ علتش رو هم بگید لطفا.
    «برای هر درس به جای چند منبع، یه منبع رو عمیق باید خوند»
بله موافقم!چندمنبعی فقط گیج شدن رو حاصل میکنه.مثالشم کتاب های پژوهش که بهترینن رو بخونن بچه ها منابع کامل وخوبی هستن.


    «به جای حذف کامل یک درس ،بهتره فصل کم تکرار تر آن درس را حذف کرد »
تا حدودی موافقم.اگه وقت باشه هیچ درسیو حذف نباید کرد.اگر نبود بله میشه انتخابی حذف کرد.


«برنامه ریزی مطالعه رمز موفقیت رتبه های برتر است»
موافقم.بدون برنامه ریزی موفقیت توی کنکور بی معنیه.

    «فقط باید یک سال درس خوند و تفریح نکرد و بعد نتیجه ش رو درو کرد»
نه موافق نیسم. آدم خسته میشه اگه تفریحو تو زندگیش حذف کنه.باید برنامه ریزی کرد تا وقت برای همه چی باشه.

    «توی جو کنکور بودن و دوستان کنکوری داشتن و آزمون دادن، کمک می کنه که انگیزه برای تلاش بالاتر بره.»
موافقم.چون خودم تجربش کردم و حس رقابت باعث میشه تلاش بیشتر کرد

-اگر از افراد خاصی می خوای نام ببری که مشوقت بودن یا بهت در این مسیر کمک کردن و مشاوره هاشون برات ارزشمند بود، می تونی از همین تریبون ازشون تشکر کنی...
اول تشکر میکنم از خانواده ی عزیزم که بهترین حمایتا رو داشتن وتوی این مسیر کمکم کردن.
همینطور خانوم ماهرو که هم رهنماییم کردن هم انگیزه دادن برای تلاش بیشتر.
و همینطور استاید دپارتمان که من بهشون دسترسی زیادی نداشتم ولی از صحبت ها ومطالب توی سایت و کانال هاشون خیلی استفاده کردم.

-آیا اگر به عقب برگردی باز هم برای خدماتی که در موسسه پژوهش استفاده کردی، همین موسسه رو انتخاب می کنی؟
100% آره!!! مگه میشه برگشت و انتخاب نکرد!


-با شنیدن این کلمات اولین واژه ای که به ذهنت میاد رو بگو:
مهندسی صنایع: مونده تا بشناسمش
کنکور ارشد:رتبه4
ایوزیان: به معنای واقعی کلمه نایس
زاهدی سرشت:لبخنداش یادم میاد
آقاسی:بهترین
دانشگاه شریف:سلام
سربازی:خدافظ
پژوهش: مسیرموفقیت

-در پایان مهم‌ترین توصیه‌ای که برای داوطلبان کنکور سال بعد دارید چیه؟
برنامه ریزی کنن.خسته نشن زود چون این راهه سختی های خودشو داره که با تحمل و تمرین به دست میاد.هرکسی زحمت بکشه نتیجشو هم میگیره


با تشکر از وقتی که برای مصاحبه و کمک به دانشجویان سال آینده دادید.

آدرس: ضلع جنوب غربی میدان ولیعصر؛ جنب سینما قدس، کوچه مینو؛ پلاک 132؛ موسسه آموزش عالی آزاد پژوهش   تلفن تماس: 021-86741
© تمامی حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به دپارتمان تخصصی مهندسی صنایع موسسه آموزش عالی آزاد پژوهش می باشد .