صفحه اصلی
آمادگی کنکور ارشد
کنکور دکتری
آموزش ویدئویی
دپارتمان توسعه
مشاوره و برنامه ریزی
تالیفات
درباره ما
خرید کتاب
   آقای پوریا رمضانی- رتبه 1 در در دو گرایش بهینه سازی و مالی سال 95

مصاحبه با رتبه 1 کنکور کنکور کارشناسی ارشد مهندسی صنایع 1395

زبان

تحقیق 1و2

آمار و احتمال

دروس تخصصی

ریاضی

اقتصاد 1و2

تئوری مدیریت

معدل موثر

24

70

43

51

0

0

0

18.05

 

رتبه کد ضریب 1

رتبه کد ضریب 2

رتبه کد ضریب 3

رتبه کد ضریب 4

1

66

98

1

 

                     
نام و نام خانوادگی:
پوریا رمضانی هفشجانی

رشته و دانشگاه کارشناسی:
مهندسی صنایع امیرکبیر
 
ورودی سال:
1391


اولین سال کنکور:
        بله 
      
 

-درس خوندن برای کنکور رو از کی شروع کردید و در بازه های تابستان، پاییز و زمستان بر روی چه درسهایی تمرکز کردید؟
درس خوندن رو از اوایل تابستان شروع کردم و در تابستان بیشتر روی درس های آمار ، تحقیق ، زبان و موجودی تمرکز داشتم و از پائیز به بعد هم تقریبا همه درس ها رو شروع کردم به خوندن و از زمانی هم که آزمونا شروع شد که مباحث اون آزمون رو می خوندم.

-چه منابعی رو برای دروس مختلف توصیه می‌کنید؟
آمار:کتاب دو جلدی دکتر ایوزیان و کتاب 2000 تست ایشون
تحقیق:جزوه آقای زاهدی سرشت و کتاب 2000 تست ایشون
زبان:کتاب زیر ذره بین(من فقط جلد اول رو خوندم و در کل در این درس چندان تخصصی ندارم!!!)
طرح ریزی:کتاب آقای نیکوفکر
موجودی:کتاب آقای نیکوفکر
پروژه:کتاب زرد آقای سبزه پرور
کیفیت:جزوه آقای ایوزیان (اولویت اول) کتاب آقای امیری (بیشتر برای تست)
اقتصاد مهندسی:کتاب آقای عباس زاده


-آیا روش خاصی برای تست زنی داشتید؟ یا روش متفاوتی در مطالعه‌تون پیش گرفته بودید؟

تو مطالعه دروس به نظرم نکته خیلی مهم اینه که مفهومی بخونه و صرفا یه سری چیزا رو حفظ نکنه چون اگه سوال رو یکم بپیچونن شاید نتونه جواب بده و در کل توصیه می کنم که بفهمید چی دارید می خونید.
تو تست زدن هم معمولا سه تا در میون می زدم و دور اول(یک چهارم تست ها) رو بدون زمان و بیشتر به قصد یادگیری می زدم البته درصد می گرفتم و از دور های بعد زمان هم می گرفتم .تو درسایی مثل آمار خیلی برام مهم نبود که برسم همه تست ها رو بزنم و چیزی که بیشتر برام اهمیت داشت این بود که  تست هایی که زدم رو  کامل بفهمم و در کل در خیلی از درس ها نرسیدم همه تست ها رو بزنم .

-در آزمون‌های پژوهش شرکت کردید؟ به نظر شما سطح سوالات، طراحی اساتید تا چه حد شبیه به کنکور ارشد بود؟ در مورد رقابت این آزمون‌ها چی می تونید بگید؟ آیا رقبای اصلی تون رو در این آزمون‌ها دیدید و کلا نتایج و روند شما به نتایج کنکور شبیه بود؟
بله در همه مراحل آزمون ها شرکت کردم سطح سوالات هم در کل به نظرم به غیر از بعضی مواقع خواص در حد استانداردی بود .در مورد رقابت هم طبق این چیزی که تو سایت خودتون گذاشته شده رتبه 1 تا 19 صنایع پژوهشی بودن (و احتمالا تو آزمونا شرکت می کردن) بنابراین رقابت در یک همچین فضایی که همه رقیب های اصلی حضور دارن به نظرم محک خوبی می تونه باشه.

-شده بود که از درس خوندن خسته شی یا ناامید از نتیجه گرفتن بشی؟ در این شرایط چی کار می‌کردی و چی بود که تو رو به نتیجه گرفتن امیدوار می‌کرد...؟

من چیزی حدود 10-11 ماه برا کنکور درس خوندم که خب به هر حال تو این فاصله  به نظرم خیلی طبیعیه که یه جاهایی آدم خسته بشه و در طول این مدت هم یادم نمیاد زمانی رو که ناامید شده باشم البته پیش اومده بود که مثلا آزمونم رو تا حدی خراب کرده باشم ولی نا امید نمی شدم شاید تنها جایی که امیدم خیلی کمرنگ شده بود بعد کنکور بود(!) چون حس می کردم به شدت کنکورم رو خراب کردم و بعد کنکور به زیر 20 راضی بودم ولی خدا رو شکر تنیجه خیلی خیلی بهتر از اون چیزی شد که فکرش رو می کردم.

-کنکور براتون یه نیاز بوده یا صرفا جو ادامه تحصیل بین دانشجویان؟ یا شاید بهتره اینجوری پرسید که دلیل و انگیزه اصلی برای کارشناسی ارشد خوندن براتون چی بوده؟
نه به نظرم نیاز داشتم و صرفا جو ادامه تحصیل نبود.


-بعد از اینکه کنکور به تعویق افتاد، از درس خوندن خسته نشدی؟ زمان تعطیلات عید رو چی کار کردی (یا بهتره بپرسم، فاصله بهمن تا اردیبهشت رو روی چه مباحثی تمرکز کردی)؟
تا قبل از اینکه بفهمم کنکور عقب افتاده خوب می خوندم نسبتا ولی بعد از اینکه فهمیدم کنکور افتاده اردیبهشت با اینکه هنوز می خوندم ولی خب خیلی کمتر شده بود تو زمان عید هم با این که اونجور که خواستم درس نخوندم ولی بد هم درس نخوندم ولی تو حدود یک ماه آخر خیلی خوب درس می خوندم و این اواخر هم بیشتر خلاصه هام رو می خوندم و از خودم کنکور می گرفتم.

-چه کسانی تو این راه پر پیچ و خم کمکت کردن و در موفقیتتون بیشترین تأثیر رو داشتن؟
اول از همه لطف خدا بود و بعد از اون دعای پدر و مادرم و  دلگرمی هایی که همیشه برای درس خوندن بهم می دادن و من رو تشویق می‌کردن.بعد از اون هم دوستانی که باهاشون درس می خوندم.

-از الان تا شروع ترم دانشگاه در مقطع کارشناسی ارشد چه برنامه ای برای خودت داری؟

من تابستون کارآموزی دارم و خب تا حدی وقتم رو خواهد گرفت و البته برنامه های دیگه ای هم دارم که امیدوارم به لطف خدا اجرا بشن.

-با جملات زیر موافقید یا خیر؟ علتش رو هم بگید لطفا.


    «برای هر درس به جای چند منبع، یه منبع رو عمیق باید خوند»

موافقم فقط دو تا نکته ای که به نظرم میرسه اینه که یک انتخاب منبع خیلی مهمه لذا حتما روش دقت کنید دوم هم اینکه بعضی درسا رو باید از روی یه منبع خوند و از روی یه منبع دیگه ای تست زد.


    «برنامه ریزی مطالعه رمز موفقیت رتبه های برتر است»
هر چند که برنامه ریزی خیلی مهمه ولی به نظرم صرفا برنامه ریزی نمی تونه باعث موفقیت یه نفر بشه.


    «فقط باید یک سال درس خوند و تفریح نکرد و بعد نتیجه ش رو درو کرد»
کلا خیلی اهل تفریح نیستم ولی بعید می دونم بشه یک سال فقط درس خوند.


    «توی جو کنکور بودن و دوستان کنکوری داشتن و آزمون دادن، کمک می کنه که انگیزه برای تلاش بالاتر بره.»
کاملا موافقم.این جمله در حق من فکرکنم کاملا صدق کنه.


-اگر از افراد خاصی می خوای نام ببری که مشوقت بودن یا بهت در این مسیر کمک کردن و مشاوره هاشون برات ارزشمند بود، می تونی از همین تریبون ازشون تشکر کنی...

خب اول از همه که پدر و مادرم بودن که به طور ویژه ازشون تشکر می کنم بعد از اون هم دوستانم مخصوصا آقای حیدری (رتبه 16 صنایع و مالی) و آقای استرابی(رتبه 6 سیستم و 2 آینده پژوهی) که چون از طرفی کنکوری بودن و خوب  برا کنکور می خوندن و از طرفی هم اتاقی من هم بودن خیلی تاثیر داشتند که من از جو کنکور خارج نشم.یک تشکر ویژه هم از آقای علی محمدی و آقای پژمان رمضانی پسر عموی عزیزم دارم که همه جوره هوای من رو داشتند و نکته ای هم که در آخر باید بگم اینه که من مشاوره حضوری با آقای ایوزیان نداشتم ولی از تو سایت و... سعی می کردم نکاتشون رو گوش کنم که جا داره ازایشون هم تشکر کنم.


-آیا اگر به عقب برگردی باز هم برای خدماتی که در موسسه پژوهش استفاده کردی، همین موسسه رو انتخاب می کنی؟
حتما تو آزمون ها شرکت خواهم کرد ولی شاید یک جلسه مشاوره ای که رفتم(با آقای ایوزیان نبود) رو نرم البته شاید هم برم.

-با شنیدن این کلمات اولین واژه ای که به ذهنت میاد رو بگو:
کنکور ارشد:رتبه 1
ایوزیان: صنایع
دانشگاه شریف:برترین دانشگاه
سربازی:معافیت
پژوهش: آزمون آزمایشی

-در پایان مهم‌ترین توصیه‌ای که برای داوطلبان کنکور سال بعد دارید چیه؟
خوب درس بخونید ، حتما خلاصه برداری کنید ، زیاد تمرین کنید ، مفهومی بخونید و موفقیت و شکستتون رو با کنکور تعریف نکنید و همیشه از خدا کمک بخواهید.


با تشکر از وقتی که برای مصاحبه و کمک به دانشجویان سال آینده دادید.

آدرس: ضلع جنوب غربی میدان ولیعصر؛ جنب سینما قدس، کوچه مینو؛ پلاک 132؛ موسسه آموزش عالی آزاد پژوهش   تلفن تماس: 021-86741
© تمامی حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به دپارتمان تخصصی مهندسی صنایع موسسه آموزش عالی آزاد پژوهش می باشد .