صفحه اصلی
آمادگی کنکور ارشد
کنکور دکتری
آموزش ویدئویی
دپارتمان توسعه
مشاوره و برنامه ریزی
تالیفات
درباره ما
خرید کتاب
    خانم سونیا باقری راد - رتبه ی 1 در دو گرایش صنایع - صنایع و مالی - سال 93
مصاحبه با رتبه یک کنکور مهندسی صنایع گرایش 1259 (مهندسی صنایع-مهندسی صنایع و مهندسی مالی)
در کنکور کارشناسی ارشد مهندسی صنایع سال 1393

زبان

ریاضی

آمار و احتمال

تحقیق 1

اقتصاد 1و2

تئوری مدیریت

معدل موثر

رتبه بهره وری

رتبه سیستم

رتبه آینده پژوهی

48.89

سفید

88.33

55

سفید

10

17.75

12

41

37

 

زبان

تحقیق 1و2

آمار و احتمال

دروس تخصصی

معدل موثر

رتبه صنایع-صنایع

رتبه صنایع-سیستم

61.11

53.33

70

41.84

18.12

1

1

سونیا باقری راد رتبه یک کنکور ارشد صنایع و سیستم شریفکمی خود را معرفی کنید و بفرمایید مقطع کارشناسی را در چه رشته و دانشگاهی گذراندید؟

با سلام، سونیا باقری راد هستم، متولد سال 70 در شهرستان گرگان و ورودی سال 88 رشته مهندسی صنایع در دانشگاه شریف

چی شد که حس کردید باید کنکور ارشد بدید؟ واقعا به این حس که نیاز به کارشناسی ارشد دارید رسیده بودید یا جو دانشجوها و فشار خانواده و جامعه و ... باعث این انتخاب شد...

به هیچ وجه تحت فشار خانواده ویا دوستان نبودم ، ادامه‌ی تحصیل رو برای خودم کاملا لازم می‌دانم چون معتقدم دوره‌ی کارشناسی به هیچ وجه برای تسلط به عمق مطالب رشته‌ی دانشگاهی کافی نیست. انتخاب رشته‌ی مهندسی صنایع در دوره‌ی کارشناسی برخاسته از علاقه‌ام به این رشته بود، به طوری که با وجود امکان قبولی در رشته های دیگر دانشگاه شریف، انتخابهای دوم و سومم برای دوره‌ی کارشناسی، مهندسی صنایع دانشگاههای تهران وامیرکبیر بود، به همین دلیل ترجیح دادم برای کارشناسی ارشد نیز همین رشته را در گرایش صنایع- صنایع ادامه دهم.

از روند درس خوندنتون برامون بگید، اگر از روزی که خوندن رو برای کنکور کارشناسی ارشد شروع کردید رو به بازه‌های زمانی دو ماهه تقسیم کنیم، تو هر بازه چقدر درس میخوندید و رو چه دروسی تمرکز می‌کردید؟

فروردین و اردیبهشت

شروع نکرده بودم

خرداد و  تیر

از اواخر تیرماه و با شروع کلاسهای دکتر ایوزیان شروع به درس خوندن کردم . ساعات مطالعه‌ام در آن زمان به دلیل طولانی بودن زمان کلاسهای موسسه و همینطور کارآموزی کم و در حد  3 ،4  ساعت در روز بود. بعد از کلاس آمار پس از کمی استراحت درس را با دقت مرور میکردم و بقیه زمان را به تست زدن می گذراندم، از همان زمان نیز خواندن لغات زبان ( لغات تافل و 504 ) را شروع کردم

مرداد و شهریور

کلاسهای تحقیق و دروس تخصصی هم شروع شده بود و درسهای آمار، تحقیق، کیفیت و موجودی در برنامه‌ی دروس تابستان من قرار داشت که با کمک اساتید عزیز موسسه توانستم این دروس را تا پایان تابستان به اتمام برسانم و دوره ‌کنم. در این زمان خواندن گرامر زبان و لغات کتاب زیر ذره‌بین هم جزو برنامه‌ام بود که توانستم آن را تا پایان تابستان تمام کنم. در این مدت نیز بین 7 تا 10 ساعت در روز درس می خواندم.

مهر و آبان

برنامه‌ی شخصی‌ام را مطابق با بودجه‌بندی آزمونها تنظیم کرده بودم و سعی می کردم به هیچ وجه حتی در یک درس از برنامه‌ی آزمونها عقب نباشم، که اصلا کار ساده‌ای نبود چون کلاسهای موسسه در دروس طرحریزی، اقتصاد، کنترل پروژه، زبان عمومی و تخصصی شروع شده بود و هماهنگ کردن خودم با همه‌ی کلاسها و آزمونها و فهم مطلب و تست زدن از دروس جدید و مرور درسهای خوانده شده در تابستان کار ساده‌ای نبود که برای رسیدن به آن با برنامه‌ریزی بسیار دقیق و ساعات مطالعه بین 9 تا 12 در روز وارد عمل شدم. در ان زمان پک لغت دکتر فرید را شروع کردم و تا کنکور به 2700 لغت از آن مسلط شدم. به داوطلبان توصیه می کنم مطالعه‌ی درس طرحریزی را در تابستان انجام دهند چون حجم مطلب این درس برای پاییز زیاد است.

آذر و دی

در این دوران نیز هدف کوتاه مدت خود را آزمونهای پژوهش قرار داده بودم و برنامه ریزی 3 هفته‌ای برای هر آزمون یک چهارم داشتم و سه شنبه و چهارشنبه‌ قبل هر آزمون را به آزمونهای 2 سال اخیر پژوهش و تحلیل آنها اختصاص می دادم. و هیچ وقت از برنامه‌ی آزمون عقب نمی ماندم. در ماه دی همه‌ دروس به پایان رسیده بودند و فقط به مرور می پرداختم، مرور درسها هم به صورت زدن چندباره‌ی تستهای کتابهای موسسه بود که این کار را به شدت توصیه می کنم. در این زمان نیز بین 10 تا 13 ساعت درس می خواندم

بهمن

ماه بهمن مهمترین بخش کار بود که کل دروس را مرور کردم ، کنکورهای سالهای 85 تا 92 و نیز آزمونهای آزمایشی 2 سال اخیر پژوهش را می زدم، تحلیل می کردم، مرور می کردم. ماه بهمن زمان بسیار باارزشی برای جمع بندی بود

نحوه درس خوندنتون چطور بود؟ کجا درس می‌خوندین؟ خونه یا کتاب خونه؟ گروهی یا فردی؟

هیچ وقت به مطالعه‌ی گروهی گرایش نداشتم ، در خوابگاه دانشجویی دانشگاه شریف در کنار دوستانم که کنکور ارشد داشتند ولی به صورت فردی مطالعه می کردم.

غیر از چند روز در کل زمان کنکور، از صبح زود مطالعه را شروع می کردم و طبق برنامه‌ی روزانه‌ام پیش می رفتم. برنامه ریزی من زمانبندی نداشت بلکه براساس فعالیتها بود ، یعنی برای هر ساعت از روزم برنامه ریزی نمی کردم بلکه فعالیتهایی که باید در روز انجام می دادم را برنامه‌ریزی می کردم که فکر می کنم برنامه‌ی منعطف‌تری بود و باعث می شد با توانایی و علاقه‌ی بیشتری به آن عمل کنم. برنامه‌ی درسی و ساعات مطالعه در هر درس و در هر روز را ثبت می کردم که باعث می شد انگیزه‌ برای تلاش بیشتر داشته باشم و هفته به هفته ساعات مطالعه‌ام را از حدود 20 ساعت در هفته به حدود 80 ساعت افزایش دهم.

در دروس کنکور چیزی که در دانشگاه تدریس می‌شد با چیزی که در کنکور سوال می‌شد چقدر تفاوت داشت؟ بعضی از دانشجوها اعتقاد دارن اینکه طراح سوالات از اساتید دانشگاههای مطرح هستند، یه مقدار کفه ترازو رو به نفع شما سنگین تر میکنه.

سوالات کنکور ، مطالب مورد توجه در کنکور ، نحوه‌ی مطالعه برای کنکور با تدریس اساتید دانشگاه، سوالات امتحانی و حتی در بسیاری از موارد با سرفصلهای تدریس شده در دانشگاه، کاملا متفاوت است. من با اینکه کلیه‌ی دروس کنکور را در کلاس درس اساتید بزرگ دانشگاه شریف (که برترین اساتید در کشور هستند) یاد گرفتم اما به هیچ وجه با اطلاعات دروس دانشگاه نمی توانستم در کنکور رتبه‌ی خوبی کسب کنم.

چون اولا حجم مطالب درسی بسیار زیاد است که تدریس آن با ساعات کمتر درسی کلاسهای دانشگاه در یک ترم تحصیلی واقعا برای اساتید محترم دانشگاه امکان پذیر نیست، ثانیا تدریس دانشگاهی دانشجو را با بنیان مطالب و تمرینات مربوط به آن آشنا می کند در حالیکه کنکور ارشد نیازمند تسلط بسیار بیشتر برمطالب ریز درسی، قدرت تحلیل و رسیدن به پاسخ در مدت بسیار کوتاه است که در دانشگاه تدریس نمی شود. در بعضی از دروس تخصصی بسیاری از سرفصلهای مهم و پرتکرار در کنکور به ما در دانشگاه تدریس نشده بود و من ترجیح می دادم مطالعه برای کنکور را با ذهن باز و خالی و در واقع از صفر شروع کنم.

توی کنکور امسال چقدر مطالعه داشتی که تونستی نه تنها تو گرایش خودت که تو گرایشی که حتی درسهاش رو مطالعه هم نکرده بودی باز هم رتبه زیر 20 بیاری؟

رتبه‌ی زیر 20 من در گرایش بهره‌وری فقط مدیون درس آمار و تحقیق بود ، چون مسلما من هیچ زمانی برای مطالعه‌ی دروس سه گرایش دیگر صرف نکرده بودم و در کنکور سیستم فقط به سه درس زبان و آمار و تحقیق پاسخ دادم . به طور کلی نزدیک به 7 ماه برای کنکور مطالعه داشتم ( از اواخر تیر تا اواخر بهمن) و ساعات مطالعه‌ام را به تدریج افزایش دادم که اوایل روزی 3 ، 4 ساعت بود و در دو سه هفته‌ی آخر به 12 ، 13 ساعت هم می رسید

منابعی که برای دانشجویان سال بعد توصیه می کنید، چه منابعی هستن؟

زبان عمومی و تخصصی 

برای گرامر فقط جزوه‌ی کلاس دکتر فرید

برای لغت پک لغت دکتر فرید ، کتاب زبان عمومی ارشد زیر ذره بین و لغات ضروری تافل

برای زبان تخصصی جزوه‌ی درسی مهندس شایان، کتاب بنفش آقای نعمتی برای تسلط بر درک مطلبهای کنکورهای سالهای قبل

آمار و احتمال

جزوه‌ی احتمال و جزوه‌ی آمار دکتر ایوزیان

کتاب آمار و کتاب احتمال دکتر ایوزیان

کتاب 2000 تست دکتر ایوزیان که برای تسلط بر تستها عالی ترین است

تحقیق در عملیات

جزوه تحقیق 1 و جزوه تحقیق 2 آقای زاهدی سرشت

کتاب 2000 تست تالیفی آقای زاهدی سرشت

کتاب 2000 تست جامع آقای زاهدی سرشت

کتاب قورت بده (تحقیق1)

کیفیت

کتاب کنترل کیفیت دکتر امیری

جزوه کلاسی دکتر امیری

پروژه

جزوه کلاسی دکتر سبزه‌پرور

کتاب زرد کنترل پروژه دکتر سبزه‌پرور

کتاب برنامه‌ریزی و کنترل پروژه آقای ممیزی

طرح ریزی

جزوه کلاسی دکتر نیکوفکر

کتاب طرحریزی واحدهای صنعتی دکتر نیکوفکر

موجودی

جزوه کلاسی دکتر عبدالله‌زاده

کتاب تست موجودی دکتر عبدالله‌زاده

کتاب تست قورت بده

اقتصاد مهندسی

جزوه‌ی درسی کلاس دکتر اسماعیلی

(منبع مناسبی برای تست در این  درس وجود ندارد. من کتاب آقای عباس زاده را مطالعه کردم ولی پیشنهادش نمی کنم. منبع مناسب برای تست سوالات اقتصاد آزمونهای پژوهش در سالهای اخیر است)

شما درس آمار رو تو هر دو گرایش بسیار بالا زدید دلیلش چی بوده؟همینطور درس زبان رو. بیشتر تمرکزتون زمان مطالعه هم روی این دروس بود؟

من در کلاسهای دروره‌ی تابستان دکتر ایوزیان شرکت می کردم و موفقیتم نه در این درس بلکه کسب این رتبه در کنکور را تا حد زیادی وابسته به ایشان می دانم.  همچنین با توجه به حجم بسیار زیاد مطلب در درس آمار ، مطالعه‌ی کامل آن تا پایان تابستان را به شدت توصیه می کنم. من در تابستان همراه با کلاسهای دکتر ایوزیان پیش می رفتم و سعی می کردم هیچ مطلبی را بدون درک کامل رها نکنم ، سپس تستهای کتاب دکتر ایوزیان را می زدم ، با شروع برنامه‌ی آزمونها در پاییز ، تستهای کتاب ایشان را مرور می کردم و از کتاب 2000 تست ایشان ، آزمونهای مربوط به هر بخش آزمون را می زدم. مرور را حتما با وجود کمبود وقت شدید، با جدیت ادامه می دادم و در کنار مرور تستهای مربوط به مباحث آزمون ، تستهای مشکلتر مباحث آزمونهای قبل را هم مرور می کردم. به طوری که  بسیاری از مباحث را بیش از 5 بار مرور کرده بودم و تسلط کامل بر آنها داشتم.

در مورد زبان، خواندن تکراروار لغتها و مرور زیاد آنها و همچنین استفاده‌ی کامل از تدریس اساتید محترمم، دکتر فرید و مهندس شایان سطح من را در درس زبان تا حد زیادی بالا برد ولی نتیجه‌ی کنکور ازحد انتظارم پایینتر بود که علت اصلی آن غلط بودن کلید سنجش بود.

در آزمون‌های پژوهش شرکت کردید؟ به نظر شما سطح سوالات، طراحی اساتید تا چه حد شبیه به کنکور ارشد بود؟ در مورد رقابت این آزمون‌ها چی می تونید بگید؟ آیا رقبای اصلی تون رو در این آزمون‌ها دیدید و کلا نتایج و روند شما به نتایج کنکور شبیه بود؟

بله در هر 8 آزمون پژوهش شرکت کردم و توانستم در 6 آزمون رتبه 1 ، در یک آزمون رتبه 2 و در یک آزمون رتبه 5 کسب کنم که مشخصا به رتبه کنکورم بسیار نزدیک بود.

پژوهش در برگزاری آزمون در رشته‌ی صنایع حرف اول رو می زنه و این به دلیل تخصصی بودن فعالیت موسسه ، طراحان سوال بسیار ماهر و جامعه آماری بالا و حضور تقریبا همه‌ی رقبا در این آزمونها بود. رقابت در این آزمونها به خصوص در گرایش من بسیار نزدیک بود، نتایج آزمونها هم مشابه کنکور بود به طوری که با مقایسه‌ی درصدهای کنکورم با درصدهای آزمونها می توانستم حدس بزنم که رتبه‌ام زیر 5 خواهد شد

برنامه شخصی شما آیا با آزمون‌ها هماهنگ بود و لزومی در این کار می‌بینید؟

بله کاملا ، برنامه‌ی من از شروع مهر با بودجه بندی آزمونها منطبق شد ، دروسی که در پاییز شروع به خواندنشان کرده بودم را با برنامه ریزی به برنامه‌ی آزمون می رساندم و دروسی که در تابستان مطالعه کرده بودم را با مرور درسها و تستها و زدن تستهای جامعتر( به ویژه از کتابهای 2000 تست دکتر ایوزیان برای آمار و کتاب 2000 تست جامع آقای زاهدی سرشت)پیش می بردم.

این هماهنگی از نظر من الزامی است چون مانع از پراکندگی مطالب و استرس داوطلبان مخصوصا نزدیک کنکور می شود. پیش رفتن با برنامه‌ی آزمونها باعث می شود نتیجه‌ای نزدیکتر به واقعیت در آزمونها کسب کنیم و نگران اینکه وقت نکنیم به مطلبی برسیم ، نباشیم.

روش خاصی برای تست زدن داشتید؟

از روی هیچ تستی نمی پریدم و هر کتابی را که برای زدن تست انتخاب کرده بودم ، کل تستهای آن را در هر مبحث  بین 2 تا 5 بار زده بودم.

بعد از مطالعه‌ی درسها یکبار تستهای آن مبحث را می زدم ، تستهای خاص و مشکلتر را علامت می زدم،  با اساتید عزیزم رفع اشکال می کردم و با خواندن مباحث بعدی و پیش رفتن در حجم مطالب ، حتما تستهای قبلی را مرور می کردم، این مرور اوایل شروع به مطالعه کنکور و در درسهایی مانند آمار و احتمال و تحقیق خیلی بیشتر بود ، من تا زمان جمع بندی کتابهای تست دکتر ایوزیان و آقای زاهدی سرشت را 4 ، 5 بار و کتابهای جامع این دو استاد محترم را 2 بار مرور کرده بودم.

شده بود که از درس خوندن خسته شی یا ناامید از نتیجه گرفتن بشی؟ در این شرایط چی کار می‌کردی و چی بود که تو رو به نتیجه گرفتن امیدوار می‌کرد...؟

نا امید نه ولی خسته چرا. مخصوصا یکی دو هفته‌ آخر خیلی خسته شده بودم و تو اون لحظات فقط خونوادم و دوستای عزیزم بودند که به من روحیه می دادن. خودم هم با توصیه‌ی دکتر ایوزیان، هفته‌ی آخر رو بیشتر استراحت کردم، صبحها  بیشتر می خوابیدم، با دوستانم بیرون می رفتم و اینجوری سعی می کردم ذهنمو بیش از حد خسته نکنم.

در زمان درس خوندن برای کنکور تفریح هم داشتی؟ چند ساعت صرف تفریحاتتون می کردین در طول هفته؟

توی تابستون تفریحم بیشتر بود و اما با شروع آزمونها خیلی کمش کردم و این موضوع شاید، هم از طرفی دلیل موفقیت من بود، هم دلیل خستگی بیش از حدم در روزای آخر. من پاییز و دی و بهمن رو گاهی هفته‌ای یکبار و یا 10 روز یکبار هم تفریح نداشتم.

چه کسانی تو این راه پر پیچ و خم کمکت کردن و در موفقیتتون بیشترین تأثیر رو داشتن؟

خدا توی این راه همیشه با من بود کمک می کرد صبور باشم و خسته نشم. بعد از اون خونواده‌ی بسیار عزیزم به ویژه مادر و برادر مهربونم بیشترین تاثیر رو در موفقیت من داشتند که دست همشون رو می بوسم و خدا رو برای داشتنشون شکر می کنم.

از دوستای عزیز و همراهم که با تمام بدخلقیهای اون دوره با من زندگی کردن، کمکم کردن، روحیه دادن و کنارم موندن با تمام وجود قدردانی می کنم، همینطور  از اساتید محترم و بسیار دلسوز و متعهد پژوهش، آقای دکتر ایوزیان، آقای زاهدی سرشت، مهندس شایان، دکتر فرید، استاد عبدالله زاده، دکتر اسماعیلی، استاد نیکوفکر، دکتر امیری و دکتر سبزه‌پرور کمال تشکر را دارم.

برای چه دروسی در کنکور کارشناسی ارشد در کلاس های پژوهش ثبت نام کردید؟ و با توجه به اینکه در دانشگاه صنعتی شریف درس خونده بودید، آیا شرکت تو این کلاسها برای شما هم نتیجه لازمه رو دربرداشته؟ (شرکت در کلاسهای آمادگی کنکور پژوهش تا چه اندازه در موفقیت شما تأثیر گذار بود؟)

من در کلیه‌ی کلاسهای پژوهش (زبان، آمارواحتمال، تحقیق و دروس تخصصی) و همچنین در آزمونها ثبت نام کردم و بسیار از این کار احساس رضایت می کنم. همونطور که توضیح دادم متاسفانه تدریس دانشگاهی اگرچه بسیار خوب است اما برای کنکور ارشد کافی نیست و  تسلط بسیار بیشتر و فهم نکات دروس به صورت بسیار دقیقتر و عمیقتر و حجم مطالب بسیار بیشتر از آنچه در دانشگاهها تدریس می شود در کنکور مورد نیاز است که پژوهش این خلا را تا حد بسیار زیادی پر می کند، کلاسهای موسسه بسیار مفید بودند و مطالب با حجم زیاد ولی ماهرانه توسط اساتید تدریس می شد و با مرور بر جزوات درسی می توانستم تا حد زیادی روی مطالب تسلط پیدا کنم در حالیکه قبل از شرکت در کلاسها بر هیچ یک از دروس کنکور تا این حد احساس تسلط نمی کردم.

تو بحث ارشد مهندسی صنایع، اگه بازم به عقب برگردی برای کنکور همین دپارتمان صنایع پژوهش با این کادر اساتیدرو انتخاب می‌کنی؟

قطعا، پژوهش برای کنکور ارشد بهترین گزینه‌ی موجوده. کادر تخصصی و مجرب و بسیار متعهد، جامعه آماری مناسب، آزمون دادن همه‌ی رقبا در کنار هم، شرایط بسیار نزدیک به کنکور را فراهم می کند.

برامون از اون چند ماه (آخر بهمن تا اول اردیبهشت) که احتمالاً هم با کلی فکر و خیال گذشته که چه رتبه‌ای در انتظارمه، بگید؟

من توی این دوران بیشتر از قبل کنکور استرس داشتم . قبل از کنکور و به لطف آزمونهای پژوهش رتبه‌ی خیلی خوبی برای خودم متصور بودم در حالیکه همیشه شرایط آزمون اصلی به میل ما پیش نمی ره. توی جلسه‌ی کنکور و وسط تستای احتمال ساعت من 10 دقیقه عقب افتاده بود و وقتی اینو فهمیدم استرس گرفتم، بعد از اون دروس تخصصی هم در درسهایی که همیشه نقطه قوت من بود (مثل کیفیت و پروژه) وقتگیرتر از همیشه و در یکی دو مورد غلط بود که باعث شد بعد از آزمون به اندازه‌ی قبل به خودم مطمئن نباشم ولی خدارو شکر نتیجه‌ی زحمتم رو گرفتم

کاری هست که از انجام ندادنش افسوس بخوری؟ در این مورد چه توصیه‌ای برای داوطلبین داری؟

نه و خدارو شکر می کنم که کمک کرد من همه‌ی توانم رو به کار بگیرم و با بیشترین حد از تلاشم جلو برم و خسته نشم. ولی توصیه می کنم بچه ها خودشون رو از اوایل کار خسته نکنن و مخصوصا در پاییز برای خودشون تفریحات خوبی برنامه‌ریزی کنن. من این کارو نکردم و خیلی اوقات برای درس خوندن از تفریحاتم گذشتم که باعث شد تحمل دو هفته‌ی آخر واسم خیلی سخت شه.

به نظرت باید برای هر درس چند تا منبع رو خوند یا یک منبع کافیه؟

من با مطالعه‌ی یک منبع موافقم و کلا خواندن کتابهای مرجع را توصیه نمی کنم. منابعی که در بالا ذکر کردم (کتابها و جزوات اساتید پژوهش) برای کنکور بسیار مناسب هستند و برای تسلط بیشتر باید بارها و بارها نکته‌های همان منابع را مرور کرد و تستهای یک منبع را بارها حل کرد. من در بیشتر دروس تنها یک منبع مطالعه داشتم که معمولا جزوات درسی اساتید پژوهش بود و همان تستها را بارها مرور می کردم.

با شنیدن این کلمات چه واژه ای به ذهنتون میاد؟

  • مهندسی صنایع: بهبود
  • ایوزیان: نمونه
  • پژوهش: پل موفقیت

در پایان مهم‌ترین توصیه‌ای که برای داوطلبان کنکور سال بعد دارید چیه؟

مهمترین توصیه‌ من داشتن اعتماد به نفس و پشتکاره، کنکور ارشد واقعا به اندازه‌ی زحمت شما بهتون نتیجه می ده. کافیه بخواهید و تلاش کنید و خسته نشید.

به داوطلبان گرایش صنایع-صنایع توصیه می کنم حتما تعدادی از درسها رو در تابستان تمام کنند چون حجم مطالب اونقدر زیاد هست که تا آخرین لحظات چیزی برای خوندن باقی مونده باشه، پس هرچه می تونید زودتر شروع کنید.

با تشکر از وقتی که برای مصاحبه و کمک به دانشجویان سال آینده دادید.

آدرس: ضلع جنوب غربی میدان ولیعصر؛ جنب سینما قدس، کوچه مینو؛ پلاک 132؛ موسسه آموزش عالی آزاد پژوهش   تلفن تماس: 021-86741
© تمامی حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به دپارتمان تخصصی مهندسی صنایع موسسه آموزش عالی آزاد پژوهش می باشد .