صفحه اصلی
آمادگی کنکور ارشد
کنکور دکتری
آموزش ویدئویی
دپارتمان توسعه
مشاوره و برنامه ریزی
تالیفات
درباره ما
خرید کتاب
   خانم ستاره تاکی- رتبه 13 گرایش سیستمهای اقتصادی اجتماعی- سال 92

زبان

ریاضی

آمار و احتمال

تحقیق 1

اقتصاد 1و2

تئوری مدیریت

معدل

رتبه سیستم

رتبه بهره وری

رتبه آینده پژوهی

17.78

28.33

70.37

48.33

78.33

سفید

17.36

13

30

107

مصاحبه با مهندس ستاره تاکی رتبه 13 گرایش مهندسی صنایع- سیستمهای اقتصادی اجتماعی کنکور 92

1.با سلام؛ در ابتدا تشکر می‌کنم به خاطر وقتی که برای مصاحبه اختصاص دادید.لطفا کمی خود را معرفی کنید و بفرمایید مقطع کارشناسی را در چه رشته و دانشگاهی گذراندید؟

ستاره تاکی هستم متولد 69 ورودی 88 دانشگاه امیرکبیر رشته مهندسی نساجی

2.در زمان تحصیل در مقطع کارشناسی وضعیت تحصیلی شما به چه صورت بود؟

در مقطع کارشناسی در شروع به دلیل ناراحتی از نتیجه‌ی کنکور و انتخاب رشته‌ی اشتباه وضعیت خوبی نداشتم اما در نهایت رتبه اول گرایش و جزء 10 درصد اول دانشکده شدم

3.از روند درس خوندنتون برامون بگید، اگر از روزی که خوندن رو برای کنکور کارشناسی ارشد شروع کردید رو به بازه‌های زمانی دو ماهه تقسیم کنیم، تو هر بازه چه قدر درس میخوندید و رو چه دروسی تمرکز می‌کردید؟

اسفند و فروردین

لغات 504 را شروع کردم.روزی 15 تا 30 دقیقه

اردیبهشت و خرداد

امتحانات ترم 6  . هیچ مطالعه‌ای نداشتم

تیر و مرداد

از 10 ام تیر با تموم شدن امتحانات روزی در حالت ایده‌آل 5 ساعت درس میخوندم و قبل از شروع کلاسهای آمار و تحقیق صرفا ریاضی و زبان میخوندم و بعد از آن آمار و تحقیق را با کلاسها پیش می‌رفتم و ریاضی را با برنامه‌ریزی خودم.

شهریور و مهر

شهریور مقارن بود با کم شدن ساعات مطالعه و شروع دانشگاه و فشردگی کلاسهای جبرانی موسسه که منجر به کاهش ساعت مطالعه و کمی عقب افتادگی شد. در اواخر این دوره مطالعه‌ی اقتصاد را شروع کردم

آبان و آذر

4 روز در هفته کلاسهای دانشگاه بود که در این روزها 3 الی 4 ساعت مطالعه داشتم- 3 روز دیگر هفته 6 تا 7 ساعت مطالعه میکردم

دی و بهمن

دی مقارن بود با امتحانات پایان ترم که ساعتام به شدت کم شد و بعد از آن تعطیلات بین 2 ترم که ساعاتم را به 7 الی 8 ساعت افزایش دادم

*همه‌ی این ساعتها در حالت ایده‌آل است یعنی بسیار اتفاق افتاد که کمتر از این مطالعه کنم...

4.در مورد تفاوتی که کنکور کارشناسی و کارشناسی ارشد با هم دارند برامون بگید؟ و به نظر شما این تفاوت در کدام بخش این دو کنکور است؟

کنکور کارشناسی درسهای بسیار پراکنده ای داره که به اکثرشون هم علاقه‌ای نداریم ولی دروس ارشد در جهت علاقه‌ی ما است و میدونیم در نهایت در رشته‌ی مورد علاقه خود تحصیل میکنیم در صورتی که در کنکور کارشناسی با توجه به رتبه ممکن است مجبور به ادامه تحصیل در رشته‌ای بشیم که اصلا به آن علاقه نداریم. (اتفاقی که برای من افتاد.) به همین دلیل کنکور ارشد تجربه‌ی راحتتری است

5.آیا شما در کلاس‌های پژوهش شرکت کردید و در صورت شرکت آیا با کلاس‌ها همگام بودید؟ به نظر شما تأثیر کلاس‌ها در موفقیت شما تا چه حد بود؟

در کلاسهای آمار و تحقیق و نکته و تست این 2 درس شرکت کردم. کاملا همگام با کلاسها پیش می‌رفتم. کلاسها باعث بالا رفتن سرعت مطالعه می‌شوند به نحوی که در پایان تابستان توانستم 3 درس ریاضی آمار و تحقیق را با حدود 60 تا 70 درصد تستها به پایان برسانم که بدون کلاسها اصلا عملی نبود. علاوه بر این روحیه‌ای که سر کلاسهای دکتر ایوزیان میگرفتم با هیچ ساعت مطالعه‌ای قابل قیاس نیست

6.توی کنکور امسال چقدر مطالعه داشتی که تونستی نه تنها تو گرایش خودت که تو گرایشی که حتی درسهاش رو مطالعه هم نکرده بودی باز رتبه زیر 20 بیاری؟

بیشتر از ساعت مطالعه استمرار در مطالعه بود که در کسب این رتبه تاثیرگذار بود. شاید هیچ وقت اتفاق نیفتاد که 9 یا 10 ساعت مطالعه کنم اما هیچ 2 روز متوالی هم درس خواندن را رها نکردم.لازم به ذکر است تدریس عالی دکتر زاهدی سرشت باعث شد هیچگاه خلا اینکه قبلا این درس را نگذرانده‌ام را حس نکنم.

7.    در آزمون‌ها چه طور؟ به نظر شما سطح سوالات، طراحی اساتید تا چه حد شبیه به کنکور ارشد بود؟ در مورد رقابت این آزمون‌ها چی می تونید بگید؟ آیا رقبای اصلی تون رو در این آزمون‌ها دیدید و کلا نتایج و روند شما به نتایج کنکور شبیه بود؟

طراحی سوالات اساتید عاالی بود. با اینکه در کلاسهای این اساتید شرکت کرده و جزوه های کلاسیشان را مطالعه کرده بودم با سوالات جدید و نوآورانه روبرو میشدیم که محک خوبی برای مواجهه با سوالات غیر تکراری کنکور بود. سطح سوالات اغلب سخت بود که باعث شد با دیدن سوالات سخت امسال شوکه نشویم.

8.برنامه شخصی شما آیا با آزمون‌ها هماهنگ بود و لزومی در این کار می‌بینید؟

فاصله ی بین آزمونها و بودجه بندی آزمونها به خوبی برنامه‌ریزی شده بود و به صورت اهداف کوتاه مدت به آنها نگاه میکردم که بدون هیچ عذری باید خودم را به بودجه‌بندی میرساندم. هرچند درس اقتصاد که برایم تازگی داشت و دیر شروع کرده بودم به آزمونها نمیرسید ولی به هر زحمتی بود به کنکور رسیدم اما بقیه‌ی درسها کاملا با برنامه‌ریزی آزمونها پیش میرفت.

فکر میکنم هماهنگ بودن با آزمونها مانع از سردرگمی در حجم زیاد منابع و همچنین راحتی خیال از داشتن برنامه ریزی مطمئن میشود و به این ترتیب آزمونها جدیت پیدا میکنند و معیاری واقعی برای سنجش روش مطالعه مان خواهند بود.

9.نحوه تست زدن شما به چه صورت بود؟ در واقع منظورم اینه که چه نسبت درس میخوندید و چه نسبت تست می­زدین؟ و آیا روش خاصی برای تست زدن داشتید؟

تابستان بیشتر وقت به مطالعه‌ی دروس گذشت و تستهایی که اساتید تعیین میکردند. برای تستها وقتی در نظر نمیگرفتم. پاییز بیشتر به تست های زمان دار و دوره‌ی تستهای تابستان این بار در زمان مشخص گذشت و اغلب سعی میکردم زمان آن کمتر از زمان کنکور باشد. به استثناء درس اقتصاد که از پاییز همزمان با خواندن درس تست زماندار میزدم.

10. منابع شما برای کنکور ارشد در درس‌های مختلف چی بود و چه منابعی پیشنهاد می‌کنید برای داوطلبان؟

نام درس

منابع

احتمال و آمار مهندسی

درس: جزوه‌ی کلاسی دکتر ایوزیان

تست: جلد 1 و 2 دکتر ایوزیان

تحقیق در عملیات

درس: جزوه‌ی کلاسی دکتر زاهدی سرشت

تست: جلد 1 و 2 و 3 2000تست دکتر زاهدی سرشت

ریاضی

درس: جزوه‌ی کلاسی و جلد اول کتاب ریاضی 1 و 2 استاد آقاسی

تست: تستهای سطح 1 جلد اول و تستهای 3 سال اخیر از جلد 2 کتاب استاد آقاسی

زبان

504 و تقریبا 50 درصد لغات ضروری تافل (با نرم افزار نارسیس) و چند سال  از کتاب بنفش رضا نعمتی. گرامر: جزوه‌ی کنکور پیش دانشگاهی!

اقتصاد خرد و کلان

درس: جزوه‌ی کلاسی استاد قاسمی

تست: کتاب دکتر نظری

مرور کلی

مجموعه سوالات ارشد 85 تا 91 انتشارات نگاه دانش

تالیف اساتید پژوهش

11.با توجه به اینکه رشته کارشناسی شما صنایع نبود چطور شد که این رشته رو انتخاب کردین؟در واقع معیار انتخابتون چه چیزهایی بود؟

من از دبیرستان عاشق رشته‌ی صنایع بودم و تنها هدفم ادامه تحصیل در این رشته بود. اما نتیجه‌ی کنکورم اونی که میخواستم نشد و چون دبیرستان فرزانگان کرج درس خونده بودم دوست داشتم دانشگاه هم حتما جای مطرحی باشه این شد که مهندسی نساجی امیرکبیر رو انتخاب کردم که هم امیرکبیر بود و هم تعداد واحدهای مشترک زیادی با صنایع داشت. به این ترتیب از همان ترم اول میدونستم ارشد صنایع شرکت میکنم و حتی ارشد مستقیم شدن تو نساجی هم تصمیمم رو عوض نکرد.

12.شده بود که از درس خوندن خسته شی یا ناامید از نتیجه گرفتن بشی؟ در این شرایط چی کار می‌کردی و چی بود که تو رو به نتیجه گرفتن امیدوار می‌کرد...؟

نیمه‌ی اول شهریور دوره‌ی بدی بود. جون همه‌ی رقبا منتظر تموم شدن کلاسها و شروع مطالعه‌ی جدیتر بودن و من منتظر شروع ترم 7 دانشگاه. در این دوره صحبتای دکتر ایوزیان سر کلاساشون واقعا کمک میکرد.

در مواقع دیگه هم هروقت احساس میکردم خسته شدم یا انگیزه‌ام کم شده مصاحبه‌ و عکس های رتبه‌های برتر سال گذشته رو میخوندم و میدیدم یا کامنتای سایت دکتر ایوزیان رو میخوندم

علاقه‌ای که به صنایع داشتم باعث میشد هیچگاه دست از تلاش برندارم

13.کاری هست که از انجام ندادنش افسوس بخوری؟ در این مورد چه توصیه‌ای برای داوطلبین داری؟

از اینکه زبان تخصصی رو یه سال قبل از کنکور شروع نکردم افسوس میخوردم. زبان تخصصی واسه ما که رشتمون تو کارشناسی صنایع نبوده بیشتر از 8 ماه زمان میبره.از اینکه نتونستم به خاطر فشردگی کلاسهای دانشگاه تو بعضی کلاسها شرکت کنم خیلی افسوس میخوردم.همچنین جلد دوم کتاب استاد آقاسی رو از اواخر آبان شروع کردم که دیر بود و توصیه میکنم از اوایل مهر شروع کنن و از همه‌ی اینا مهمتر با وجود تاکیدهای فراوان دکتر ایوزیان درسهایی که خونده بودم به صورت روزانه دوره نمی‌کردم که بعدا باعث مشکل شد و به نظرم بهتره روزی 1 ساعت رو به اینکار اختصاص بدن.

14.در دو زمان میخوام بدونم چه رتبه‌ای از خودت متصور بودی؟یکی نزدیک بهمن و قبل از کنکور و یکی هم اسفند و بعد از کنکور؟ کلا از نتیجه راضی هستی یا حس می‌کنی حقی تضییع شده ازت؟

قبل از بهمن ماه با توجه به نتایج آزمونارتبه‌ی زیر 30 رو متصور بودم و نزدیک کنکور به دلیل استرس اصلا به نتیجه فکر نمی‌کردم. اما بعد کنکور چون کنکور سخت بود و سوالات با سوالات سالهای پیش متفاوت بود اصلا جرات نکرده بودم درصدها رو چک کنم و میدونستم ریاضی رو خراب کردم برای همین یک هفته قبل اومدن نتایج برنامه‌ریزی کردم چطور واسه سال بعد بخونم!!!!

همیشه تلاشم واسه رتبه زیر 20 بوده اما با توجه به وضعی که کنکور رو خوب ندادم کاملا راضیم

15.در زمان درس خوندن برای کنکور تفریح هم داشتی؟ چقدر وقت صرف تفریحاتتون می کردین در طول هفته؟

تابستون تفریحم کلاسای دکتر ایوزیان و زاهدی بود! روحیه‌ای که سر این کلاسا میگرفتم کاملا من رو برای شروع هفته‌ی بعد آماده میکرد. تابستون برای کسایی که موقع کنکور واحد دارن زمان مهمیه منم تلاش میکردم بیشترین استفاده رو از این زمان ببرمو

پاییز و زمستان دانشگاه و بودن با دوستام باعث میشد از فشار کنکور کاسته بشه

به علاوه هر وقت احساس خستگی میکردم یا میرفتم تو جمع خانواده یا سریال میدیدم

16.چه کسانی تو این راه پر پیچ و خم کمکت کردن و در موفقیتت بیشترین تأثیر را داشتن؟

اول از همه پدر و مادرم که تو این 8 ماه همه جوره با من ساختن و خونه رو تبدیل به یه محیط ایده‌آل واسه درس خوندن کردند. دکتر ایوزیان که با روحیه دادن و راهنماییهای با ارزششون باعث شدن هیچگاه به خاطر اینکه تو یه رشته غیر از رشته‌ی خودم کنکور میدادم احساس سردرگمی نکنم. دوستای خوبم که بهم روحیه میدادن و کمکهاشون که باعث شد نگرانی از درسهای ترم 7 کمتر بشه و تمرکزم روی کنکور باشه و همچنین خانم فرناز فلاحی رتبه 17 سیستم پارسال که هرجا به مشکل میخوردم از ایشون کمک میکردم و توسط ایشون بود که با کلاسا و آزمونهای پژوهش آشنا شدم.

17.تو بحث ارشد مهندسی صنایع، اگه به عقب برگردی بازم برای کنکور همین دپارتمان صنایع پژوهش با این کادر اساتیدرو انتخاب می‌کنی؟

100%، این موسسه بهترین اساتید این رشته رو دور هم جمع کرده به علاوه اینکه رقبای اصلی همه در این موسسه جمع هستن.

18.به عنوان سوال آخر برامون از اون چند ماه (آخر بهمن تا اول اردیبهشت) که احتمالاً هم با کلی فکر و خیال گذشته که چه رتبه‌ای در انتظارمه، بگید؟

استرسم زیاد بود به خصوص اینکه درصدامو نگرفته بودم و نمیدونستم چه کردم. اما دو عامل باعث آرامش من تو اون دوران بود اولیش وقت گذروندن با دوستام و دومیش این موضوع که میدونستم من تلاشم رو کردم و هر نتیجه‌ای بیاد احساس پشیمونی نمیکنم

از شما تشکر میکنیم که وقتتون رو در اختیار ما قرار دادید.

من هم دوباره و دوباره از موسسه و اساتید فوق العادتون تشکر می‌کنم.

آدرس: ضلع جنوب غربی میدان ولیعصر؛ جنب سینما قدس، کوچه مینو؛ پلاک 132؛ موسسه آموزش عالی آزاد پژوهش   تلفن تماس: 021-86741
© تمامی حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به دپارتمان تخصصی مهندسی صنایع موسسه آموزش عالی آزاد پژوهش می باشد .