صفحه اصلی
آمادگی کنکور ارشد
کنکور دکتری
آموزش ویدئویی
دپارتمان توسعه
مشاوره و برنامه ریزی
تالیفات
درباره ما
خرید کتاب
   آقای سعید نجفی- رتبه 16 گرایش مهندسی صنایع- سیستمهای اقتصادی اجتماعی- سال 92

زبان

ریاضی

آمار و احتمال

تحقیق 1

اقتصاد 1و2

تئوری مدیریت

معدل

رتبه سیستم

رتبه بهره وری

رتبه آینده پژوهی

37/78 

38/33

48/15

38/33

75

سفید

15/75

16

44

48

سعید نجفی زنگنه

مصاحبه با رتبه 13 گرایش مهندسی صنایع- سیستمهای اقتصادی اجتماعی

1. با سلام؛ در ابتدا تشکر می‌کنم به خاطر وقتی که برای مصاحبه اختصاص دادید. کمی خود را معرفی کنید و بفرمایید مقطع کارشناسی را در چه رشته و دانشگاهی گذراندید؟

سعید نجفی زنگنه هستم. متولد 1367 از کرمانشاه و کارشناسی مهندسی صنایع ( تحلیل سیستم ها ) در دانشگاه صنعتی امیرکبیر خوندم.

2. در زمان تحصیل در مقطع کارشناسی وضعیت تحصیلی شما به چه صورت بود؟

جزو دانشجوهای متوسط ورودی بودم. البته کلی فعال بودیم و کار می کردیم اما از نظر درسی متوسط بودم.

3. از روند درس خوندنتون برامون بگید، اگر از روزی که خوندن رو برای کنکور کارشناسی ارشد شروع کردید رو به بازه‌های زمانی دو ماهه تقسیم کنیم، تو هر بازه چه قدر درس میخوندید و رو چه دروسی تمرکز می‌کردید؟

اسفند و فروردین

-

اردیبهشت و خرداد

-

تیر و مرداد

روزی متوسط 5 ساعت ( آمار و احتمال مهندسی ریاضی 1)

شهریور و مهر

حدوداً روزی 6 ساعت (تحقیق در عملیات 1- ریاضی 2)

آبان و آذر

روزی متوسط 7 ساعت (اقتصاد خرد و کلان و مرور و تست)

دی و بهمن

حداکثر روزی 8 ساعت (دوره و تست)

4. در مورد تفاوتی که کنکور کارشناسی و کارشناسی ارشد با هم دارند برامون بگید؟ و به نظر شما این تفاوت در کدام بخش این دو کنکور است؟

دروس در کنکور کارشناسی سطحی تر و پراکنده تره در حالی که کارشناسی ارشد مفهومی تره و نیاز به تسلط بیشتری داره یعنی اگر مسلط نباشین مطمئنا! از پس سوالا بر نمیاید در حالی که کارشناسی اینطوری نیست. توی کارشناسی حدوداً 70 % سوالا تکراری و قابل پیش بینه هستش در حالی ارشد سال به سال فرق می کنه.

5. در آزمون‌ها چه طور؟ به نظر شما سطح سوالات، طراحی اساتید تا چه حد شبیه به کنکور ارشد بود؟ در مورد رقابت این آزمون‌ها چی می تونید بگید؟ آیا رقبای اصلی تون رو در این آزمون‌ها دیدید و کلا نتایج و روند شما به نتایج کنکور شبیه بود؟

بله به نظر من سبک طراحی سوالات آزمون های پژوهش کاملاً شبیه کنکور بود، به جرات میتونم بگم در بعضی از دروس حتی از خود کنکورم بیشتر به استانداردها شبیه بود!

از نظر رقابت و جامعه آماری هم که یکی از مهمترین پارامتر ها در انتخاب یک موسسه به جهت کنکوره پژوهش هیچ رقیبی نداره به شخصه مطمئن بودم اگر رتبه هام تو موسسه تو یه محدوده ثابت قرار بگیره تا 90% اون رو تو کنکور کسب می کنم که همینم شد.

6. برنامه شخصی شما آیا با آزمون‌ها هماهنگ بود و لزومی در این کار می‌بینید؟

تلاشم این بود تا قبل شروع آزمون ها حداقل یه دور کامل بخونم درسارو و به یه تسلط نسبی برسم. با شروع آزمون ها هم بر اساس بودجه بندی موسسه پیش می رفتم چون هدفم این بود که با آمادگی نسبی واسه بررسی وضعیتم نسبت به رقبا پیش برم، توصیه می کنم دوستان حتما با بودجه بندی و حتی یه مقدار جلوتر از اونم پیش برن که رتبه آزمون ها شون به واقعیت نزدیک و قابل قیاس با رقبا باشه.

7. نحوه تست زدن شما به چه صورت بود؟ در واقع منظورم اینه که چه نسبت درس میخوندید و چه نسبت تست می­زدین؟ و آیا روش خاصی برای تست زدن داشتید؟

خب اولا بیشتر درسا و جزوه ها رو می خوندم و از یه جایی به بعد حجم تست زدن خود به خود بالا میره، اما در کل میتونم بگم که تست به درس به نسبت 60 به 40 مهمتر بود واسم. نکته مهم تو تست زدن سطح بندی سوالاته که تو دوره کردن واقعاً به کار میاد.

8. منابع شما برای کنکور ارشد در درس‌های مختلف چی بود و چه منابعی پیشنهاد می‌کنید برای داوطلبان؟

نام درس

منابع

احتمال و آمار مهندسی

آمارو احتمال دکتر ایوزیان جلد 1 و 2 - 2000 تست دکتر ایوزیان

تحقیق در عملیات

جزوه کلاس استاد زاهدی سرشت جلد 2 و 3 کتاب 2000 تست استاد زاهدی سرشت

ریاضی

ریاضی عمومی 1 و 2 استاد آقاسی تست ریاضی عمومی 1 و 2 استاد آقاسی

زبان

504 - لغات ضروری تافل جزوه مهندس نعمتی

اقتصاد خرد و کلان

کتاب اقتصاد خرد و کلان دکتر نظری

تئوری مدیریت

-

9. آیا از ابتدا به رشته صنایع علاقه داشتید و چطور شد که این رشته را انتخاب کردید؟

بله به شدت علاقه داشتم! به جهت شناختی که از روحیات خودم داشتم و توانمندی بالای مدیریتی که در وجودم هست!

10. شده بود که از درس خوندن خسته شی یا ناامید از نتیجه گرفتن بشی؟ در این شرایط چی کار می‌کردی و چی بود که تو رو به نتیجه گرفتن امیدوار می‌کرد...؟

خب بله واسه همه پیش میاد و می تونم بگم بیشتر حس اضطراب ناشی از اتفاقات پیش بینی نشدس وگرنه اگه کسی زحمت بکشه به هر تقدیر نتیجه اون رو میبینه، من هر وقت به سایت دکتر ایوزیان و نوشته های دوستان سر می زدم انرژی مضاعفی می گرفتم و خب توکل به خدا و سپردن نتیجه به خودش همیشه جواب میده...

11. کاری هست که از انجام ندادنش افسوس بخوری؟ در این مورد چه توصیه‌ای برای داوطلبین داری؟

نخیر! من به هیچ وجه افسوس  گذشته رو نمی خورم.

اما به دوستان توصیه میکنم که حتما روی درس زبان تمرکز ویژه ای داشته باشن چون به یه بازه زمانی طولانی به جهت تسلط نیاز داره و نکته دیگه اینکه بعد ازکسب نتایج ضعیف در آزمون های آزمایشی به هیچ وجه ناامید نشن چون نا امیدی شما چیزیه که رقبای شمارو امیدوار میکنه.

12. در دو زمان میخوام بدونم چه رتبه‌ای از خودت متصور بودی؟یکی نزدیک بهمن و قبل از کنکور و یکی هم اسفند و بعد از کنکور؟ کلا از نتیجه راضی هستی یا حس می‌کنی حقی تضییع شده ازت؟

رتبه که خب من ذهن مثبتی دارم و به دنبال کسب بهترین ها بودم، اما کنکور امسال سخت و ناجوانمردانه بود! بعد کنکور تصورم بر این بود که یکی از روزانه های خوب تهران رو قبولم و الانم خدارو شکر راضیم.

13. در زمان درس خوندن برای کنکور تفریح هم داشتی؟ چقدر وقت صرف تفریحاتتون می کردین در طول هفته؟

تفریحم سایت دکتر ایوزیان بود و گشتن تو نت البته بعد آزمون ها حتما یه سری به استخر می زدم.

14. چه کسانی تو این راه پر پیچ و خم کمکت کردن و در موفقیتت بیشترین تأثیر را داشتن؟

مطمئناً خانوادم و مخصوصاً مادرم نقش کلیدی رو داشتن هم به جهت ایجاد آرامش و هم انگیزه اما قطعاً وجود یه موسسه با این سطح کیفیت مثل پژوهش و کتابای اساتید بزرگ تاثیر به سزایی داشتن...

15. تو بحث ارشد مهندسی صنایع، اگه به عقب برگردی بازم برای کنکور همین دپارتمان صنایع پژوهش با این کادر اساتیدرو انتخاب می‌کنی؟

خودتون چی فکر میکنید؟ بله اگه بازم بخوام موفق باشم قطعاً پژوهش رو انتخاب می کنم.

16. به عنوان سوال آخر برامون از اون چند ماه (آخر بهمن تا اول اردیبهشت) که احتمالاً هم با کلی فکر و خیال گذشته که چه رتبه‌ای در انتظارمه، بگید؟

من بعد کنکور کلی کار عقب افتاده داشتم که به شدت از نظر کاری و فکری منو درگیر کردن اما خب روزای نزدیک اعلام نتیجه استرس زیادی داشتم، هفته نزدیک به اعلام نتایج فقط رتبه پیش بینی میکردم!

خدارو شکر به خیر تموم شد.

 با تشکر از وقتی که به این مصاحبه اختصاص دادید.

 با آرزوی موفقیت برای شما و همکاران

آدرس: ضلع جنوب غربی میدان ولیعصر؛ جنب سینما قدس، کوچه مینو؛ پلاک 132؛ موسسه آموزش عالی آزاد پژوهش   تلفن تماس: 021-86741
© تمامی حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به دپارتمان تخصصی مهندسی صنایع موسسه آموزش عالی آزاد پژوهش می باشد .