صفحه اصلی
آمادگی کنکور ارشد
کنکور دکتری
آموزش ویدئویی
دپارتمان توسعه
مشاوره و برنامه ریزی
تالیفات
درباره ما
خرید کتاب
    آقای آرش کوشانی- رتبه 11 گرایش مهندسی صنایع سیستمهای اقتصادی اجتماعی- سال 92

زبان

ریاضی

آمار و احتمال

تحقیق 1

اقتصاد 1و2

تئوری مدیریت

معدل

رتبه سیستم

رتبه بهره وری

رتبه آینده پژوهی

69

27

35

38

83

سفید

15.2

11

32

11

آرش کوشانی

 مصاحبه با آرش کوشانی رتبه 11 گرایش مهندسی صنایع- سیستمهای اقتصادی اجتماعی

1.     با سلام؛ در ابتدا تشکر می‌کنم به خاطر وقتی که برای مصاحبه اختصاص دادید. کمی خود را معرفی کنید و بفرمایید مقطع کارشناسی را در چه رشته و دانشگاهی گذراندید؟  

 

با سلام. من آرش کوشانی فارغ التحصیل رشته مهندسی صنایع از دانشگاه آزاد تهران جنوب ورودی 87 هستم.

2. در زمان تحصیل در مقطع کارشناسی وضعیت تحصیلی شما به چه صورت بود؟

چند ترم اول در دانشگاه زیاد اهل مطالعه نبودم و نمرات ضعیفی در دروس مختلف گرفتم ولی از ترم 5 به بعد فعالیتم را بیشتر کردم و توانستم مقداری از کم کاری ام را جبران کنم. البته شاغل بودن هم برای من مانع بزرگی برای درس خواندن به حساب می آمد.

3. از روند درس خوندنتون برامون بگید، اگر از روزی که خوندن رو برای کنکور کارشناسی ارشد شروع کردید رو به بازه‌های زمانی دو ماهه تقسیم کنیم، تو هر بازه چه قدر درس میخوندید و رو چه دروسی تمرکز می‌کردید؟

اسفند و فروردین

--

اردیبهشت و خرداد

--

تیر و مرداد

از 15 تیر همزمان با شروع کلاسهای پژوهش فقط به طور میانگین روزی 1الی 2 ساعت( فقط آمار و احتمال)

شهریور و مهر

شهریور هم مانند مرداد بود ولی از اول مهر روزی 4 الی5 ساعت (از اول مهر ریاضی و تحقیق هم به برنامم اضافه شد)

آبان و آذر

به طور میانگین در این دو ماه روزی 7 ساعت مطالعه می کردم. (بر اساس بودجه بندی آزمونا پیش میرفتم)

دی و بهمن

مانند قبل همان 7 الی 8 ساعت را مطالعه کردم و نتوانستم زمان درس خواندنم را بیشتر کنم.

4. در مورد تفاوتی که کنکور کارشناسی و کارشناسی ارشد با هم دارند برامون بگید؟ و به نظر شما این تفاوت در کدام بخش این دو کنکور است؟

کنکور کارشناسی به مراتب سخت تره . حجم درسها در کنکور کارشناسی بیشتر و حوزه مطالعه وسیعتره. ولی در کنکور ارشد اینطور نیست و خیلی راحتتر میشه درسهارو جمع کرد و به تسلط رسید.

5. آیا شما در کلاس‌های پژوهش شرکت کردید و در صورت شرکت آیا با کلاس‌ها همگام بودید؟ به نظر شما تأثیر کلاس‌ها در موفقیت شما تا چه حد بود؟

بله من تابستان در کلاسهای احتمال استاد ایوزیان و تحقیق استاد زاهدی شرکت کردم که بسیار مفید بود. احتمالات رو سعی کردم با کلاس پیش برم ولی تحقیق رو اصلا نمی خوندم چون علاقه زیادی به آن نداشتم. در پاییز هم کلاسهای تکته و تست آمارو تحقیق رو شرکت کردم که واقعا مفید بود و کمک زیادی به من کرد تا بتونم مطالب رو جمع کنم و به تسلط برسم.

6. در آزمون‌ها چه طور؟ به نظر شما سطح سوالات، طراحی اساتید تا چه حد شبیه به کنکور ارشد بود؟ در مورد رقابت این آزمون‌ها چی می تونید بگید؟ آیا رقبای اصلی تون رو در این آزمون‌ها دیدید و کلا نتایج و روند شما به نتایج کنکور شبیه بود؟

آزمونها واقعا به کنکور اصلی شبیه بودند. سطح سوالات به کنکور اصلی شبیه بود ( به غیر از ریاضی که تو کنکور همه رو غافلگیر کرد.) اکثر رقبای اصلی تو آزمونا بودن و رقابت سخت بود. اکثر رتبه هام در چند آزمون اول در بازه 20 تا 40 بود ولی در آزمونهای جامع رتبه های 4 و9 هم کسب کردم.

7. برنامه شخصی شما آیا با آزمون‌ها هماهنگ بود و لزومی در این کار می‌بینید؟

بله من برنامه خودم رو کاملا با آزمونا هماهنگ کرده بودم و برای آزمونا می خوندم ولی همیشه وقت کوچکی هم برای مرور مطالب قبلی میذاشتم که واقعا در کسب رتبه برتر کمکم کرد. مطالب به خصوص فرمولها زود فراموش میشن و باید همیشه در طول مطالعه برای کنکور آنهارو مرور کنیم.

8. با توجه به اینکه رشته شما در کارشناسی هم صنایع بود چه لزومی دیدید که در کلاس‌های آمار و تحقیق هم شرکت کنید؟

مطالبی که در دانشگاه درباره آمارو تحقیق درس میدن به هیچ وجه در حد کنکور نیست. به خصوص تحقیق. به علاوه حضور در کلاسها یادگیری رو تسریع میکنه و نیازی نیست که مطلبی رو چند بار از کتابا بخونیم و تازه عمیقا هم متوجه نشیم.

9. نحوه تست زدن شما به چه صورت بود؟ در واقع منظورم اینه که چه نسبت درس میخوندید و چه نسبت تست می­زدین؟ و آیا روش خاصی برای تست زدن داشتید؟

تا قبل از آذر هم درس میخوندم و هم تست میزدم. به یک نسبت مساوی. ولی از آذر به بعد فقط تست میزدم و تنها وقتایی که احساس میکردم نیاز دارم مطلبی رو دوباره بخونم و عمیقتر بفهمم به جزوه ها رجوع میکردم. من روش خاصی برای تست زنی نداشتم و همه روشها رو امتحان میکردم ، بسته به اینکه اون روز تو چه حال و هوایی بودم. !

10. منابع شما برای کنکور ارشد در درس‌های مختلف چی بود و چه منابعی پیشنهاد می‌کنید برای داوطلبان؟

نام درس

منابع

احتمال و آمار مهندسی

کتابهای استاد ایوزیان

تحقیق در عملیات

کتابهای 2000 تست استاد زاهدی

ریاضی

کتابهای استاد آقاسی.( هر دو جلد)

زبان

کتاب زیر ذره بین جهانشاهی خوبه. (البته من فقط چند روز قبل کنکور تستای سالای قبلو زدم.)

اقتصاد خرد و کلان

جزوه استاد قاسمی(حتما بخونید) و کتاب استاد نظری

تئوری مدیریت

--

 11. آیا از ابتدا به رشته صنایع علاقه داشتید و چطور شد که این رشته را انتخاب کردید؟

من از ابتدا به این رشته علاقه نداشتم و در واقع اصلا این رشته رو نمیشناختم ولی به مرور به این رشته علاقه مند شدم. به خصوص عاشق درسهای برنامه ریزی تولید و کنترل پروژه شدم. در دوره پیش دانشگاهی فقط چون میگفتن رشته آسونیه این رشته رو انتخاب کردم !

12. شده بود که از درس خوندن خسته شی یا ناامید از نتیجه گرفتن بشی؟ در این شرایط چی کار می‌کردی و چی بود که تو رو به نتیجه گرفتن امیدوار می‌کرد...؟

واسه من این موضوع خیلی کم پیش اومد. من اینو دلیل اصلی موفقیتم میدونم. تو فکرم این بود که اگه نشدم خب نشد دیگه. به همین خاطر اصلا نا امید یا استرسی نشدم. بعضی وقتا کمی خسته میشدم که اون روز یا حتی چند روز تفریح میکردم و دوباره پر انرژی میشدم.

13. در دو زمان میخوام بدونم چه رتبه‌ای از خودت متصور بودی؟یکی نزدیک بهمن و قبل از کنکور و یکی هم اسفند و بعد از کنکور؟

قبل از کنکور با توجه به رتبه هام در آزمونهای پژوهش برای خودم رتبه زیر پنجاه تصور میکردم ولی بعد از کنکور امسال که شرایط خاصی داشت واقعا نمیتونستم رتبه خاصی رو تصور کنم. فقط امیدم به درس زبان بود و اینکه به کمک اون بتونم رتبه زیر 100 بیارم. الان که مسلما از رتبم راضیم...

14. در زمان درس خوندن برای کنکور تفریح هم داشتی؟ چقدر وقت صرف تفریحاتتون می کردین در طول هفته؟

درس خوندن بدون تفریح محاله. من هر روز طوری برنامه ریزی میکردم که درسم تا 6 یا نهایتا تا 7 غروب تموم شه . از اون ساعت به بعد  چند روز تو هفته میرفتم باشگاه و ورزش میکردم و چند روز دیگم با دوستام میرفتم بیرون. برای من که قبل از شروع مطالعه برای کنکور شاغل بودم ، دوران کنکور بهترین روزای زندگیم بود چون نه دیگه سر کار میرفتم و نه دانشگاه!! (مرخصی گرفته بودم) در ضمن هر چند هفته یه بار پنج شنبه و جمعه ها رو با دوستام میرفتم شمال که واقعا بهم انرژی خاصی برای درس خوندم در هفته بعدش میداد.

15. چه کسانی تو این راه پر پیچ و خم کمکت کردن و در موفقیتت بیشترین تأثیر را داشتن؟

مطمئنا مادر و پدرم بیشترین نقشو تو موفقیتم داشتن و بعد دوستام که همیشه بهم روحیه میدادن.

16. تو بحث ارشد مهندسی صنایع، اگه به عقب برگردی بازم برای کنکور همین دپارتمان صنایع پژوهش با این کادر اساتیدرو انتخاب می‌کنی؟

100 درصد همین آموزشگاه و اساتید رو انتخاب میکردم. خب نتیجشو دیدم دیگه...

17. به عنوان سوال آخر برامون از اون چند ماه (آخر بهمن تا اول اردیبهشت) که احتمالاً هم با کلی فکر و خیال گذشته که چه رتبه‌ای در انتظارمه، بگید؟

زیاد نگران نبودم چون میدونستم مزد زحمتو کاری که کردم رو میگیرم و اگرم رتبم خوب نشه پس یعنی به اندازه کافی کار نکردم. توکل به خدا و اینکه هر چی به صلاح آدمه همون میشه میتونه خیلی کمک کنه...

آدرس: ضلع جنوب غربی میدان ولیعصر؛ جنب سینما قدس، کوچه مینو؛ پلاک 132؛ موسسه آموزش عالی آزاد پژوهش   تلفن تماس: 021-86741
© تمامی حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به دپارتمان تخصصی مهندسی صنایع موسسه آموزش عالی آزاد پژوهش می باشد .