صفحه اصلی
آمادگی کنکور ارشد
کنکور دکتری
آموزش ویدئویی
دپارتمان توسعه
مشاوره و برنامه ریزی
تالیفات
درباره ما
خرید کتاب
   خانم طیبه حسینی خواه - رتبه 8 گرایش مهندسی دانش

مصاحبه اختصاصی دپارتمان تخصصی مهندسی صنایع پژوهش با مهندس حسینی خواه، رتبه 8 کنکور مهندسی دانش

زبان ریاضی آمار و احتمال تحقیق 1 اقتصاد 1و2 تئوری مدیریت طراحی الگوریتم معدل رتبه سیستم رتبه بهره وری رتبه آینده پژوهی رتبه دانش
14.94 65 42.6 70.3 43.3 سفید 33.33 15.48 51 60 97 8

رتبه ایشان در گرایش دانش در 2 آزمون جامع موسسه پژوهش8 و 23

طیبه حسینی خواه، رتبه 8 کنکور مهندسی دانش 91

1 . کمی خود را معرفی کنید.
طیبه حسینی خواه هستم فارغ التحصیل رشته مهندسی کامپیوتر از دانشگاه رازی ، شاغل و متاهل

2 . تاريخ دقیق شروع درس خواندن برای کنکور ارشد را به یاد دارید؟ کمی توضیح دهید.
از زمان شروع کلاس تابستان ریاضی استاد آقاسی در موسسه پژوهش، یعنی تقریبا اواسط تیرماه

3 . از روزی که درس خواندن را شروع کردید تا روز کنکور را به بازه های 2 ماهه تبدیل کنید و بگویید در هر بازه روزانه چقدر درس می خواندید؟
بدلیل اینکه شاغل بودم و تمامی روزهای هفته مثل هم درس نمی خوندم هفتگی محاسبه می کردم 
تابستون 20ساعت در هفته ، ازمهر تا اول بهمن 30-25 ساعت در هفته و ماه آخر40 ساعت در هفته 

4 .وضعیت تحصیلی خود را در دوران دبیرستان شرح دهید؟
من در دوران دبیرستان خیلی درسخون نبودم اما وضعیتم هم بد نبود در مدرسه استعدادهای درخشان که تقریبا همه خوب میخونند من شاگرد متوسطی بودم. 

5 . قبل از ورود به دانشگاه برای لیسانس از رشتتون شناخت داشتید؟ آیا واقعا با علاقه وارد شدید؟ و اگر نه آیا در دوران لیسانس به رشتتون علاقمند شدید؟
رشته کارشناسی من مهندسی کامپیوتر بوده و به این رشته کاملا علاقه داشتم و دارم ولی ادامه تحصیل در رشته صنایع را با توجه به موقعیت کاریم به رشته کامپیوتر ترجیح دادم. 

6 . تفاوت آزمون کارشناسی با آزمون کارشناسی ارشد چیست؟
در آزمون کارشناسی به نظر من بدلیل اینکه رقابت بیشتراست استرس و تبعات ناشی از استرس هم بیشتر است اما در آزمون ارشد اولا بچه ها با آگاهی بیشتری رشته مورد علاقه خود را انتخاب می کنند و رقابت کمتر است، ثانیا رابطه بین تلاش و نتیجه مستقیم تر است. 

7 . برای چه دروسی در کنکور کارشناسی ارشد در کلاس های پژوهش ثبت نام کردید؟
ریاضی استاد آقاسی - اقتصاد استاد قاسمی - آمار استاد خاکبازان، جمع بندی آمار دکتر ایوزیان، جمع بندی تحقیق استاد زاهدی سرشت 

8 . آیا از شرکت در کلاسهای ما نتیجه گرفتید؟ (شرکت در کلاسهای آمادگی کنکور پژوهش تا چه اندازه در موفقیت شما تأثیر گذار بود؟)
خیلی خوب بود برای من که بدلیل شاغل بودن فرصت زیادی برای مطالعه نداشتم حضور در کلاس ها به یادگیریم سرعت می بخشید. 

9 . آیا در آزمونهای پژوهش هم شرکت کرده بودید؟ (سطح سوالات چگونه بود و شباهت آنها به کنکور واقعی چقدر بود؟)چه مزیتی برای شما داشت؟
بله، سطح سئوالات خوب بود و البته تا حدی سخت تر از کنکور. اما به نظر من رقابت در آزمونها برای رتبه های زیر 100 مشابه کنکور بود. رتبه من در کنکور سراسری مشابه رتبه هایم در آزمونهای پژوهش و بعضا حتی بهتر از رتبه آزمونهایم بود. 

10 . از شیوه درس خواندنتان بگویید؟
خیلی شیوه خاصی نداشتم! هر زمان که فرصتی دست میداد سعی می کردم درس بخونم. زمانهایی که حوصله مطالعه نداشتم هم سعی میکردم خلاصه نویسی کنم که نیازی به تمرکز خاصی نداشت. البته مسلما من خیلی فرصتها رو بدلیل خستگی کاری از دست میدادم. 

11 . نحوه تست زنی شما چگونه بود؟ (ترکیب میزان مطالعه درس و مقدار تست) وآیا از شیوۀ خاصی در تست زنی استفاده می¬کردید؟ 
در تابستان که عمده وقت من به مطالعه درس می گذشت و خیلی کم تست میزدم، اما از مهر تا اواخر دیماه به نسبت تقریبا برابر هم درس میخوندم و تست میزدم. در بهمن هم بیشتر تست می زدم. 
شیوه خاصی برای تست زدن نداشتم فقط مثلا اگر به تستهای یک فصل خاص میرسیدم و فرصت کافی برای مرور همه تستها نداشتم تستهای زوج یا فرد را انتخاب میکردم یا تستهایی که بنا به گفته اساتید مهمتر بودند و اگر فرصتی دوباره دست می داد مابقی تستها رو میزدم (که معمولا این فرصت هم بدست نمی اومد)

12 . داوطلبان امسال برای موفقیت در کنکور بر روی چه کتابهایی تمرکز کنند؟
منابعی که در سایت دپارتمان معرفی شده اند را پیشنهاد می کنم. 

13 . چرا تصمیم گرفتید کنکور کارشناسی ارشد بدهید؟
چون مدتی بود که از محیط درس و دانشگاه دور شده بودم و دلم میخواست دوباره تجربه کنم، از طرف دیگه بخاطر کارم احساس نیاز کردم به همین خاطر تصمیم گرفتم دوباره کنکور بدم.

14 . درس خاصی بود که تا روز کنکور شما را اذیت کند؟ و آیا در درس خاصی ضعف داشتید؟ اگر داشتید با آن چه کردید؟
بله متاسفانه من در درس زبان ضعیف هستم و مدتی هم با لغات 504 و تافل سعی کردم که وضعیتم را بهتر کنم اما چون نتیجه ای نگرفتم تصمیم گرفتم با همین معلومات خودم تست بزنم که البته باعث شد درصد خوبی هم در کنکور نداشته باشم. 

15. روزهایی که فشار کنکور به اندازه ای بود که واقعا احساس می کردید دیگر نمی توانید، چه می کردید؟ 
با کسانی که به من روحیه و انگیزه می دادند هم صحبت می شدم و گاهی اوقات هم عکسهای همایش سال گذشته دپارتمان را از سایت نگاه می کردم تا انگیزه بگیرم.

16. آیا کاری هست که از انجام ندادن آن پشیمان باشید؟ آیا کاری هست که از انجام آن پشیمان باشید؟ کمی توضیح دهید.
بلی من در یک ماه مانده به کنکور تقریبا تمام وقت خود را به تست گذراندم غافل از اینکه تست تمامی مطالب را پوشش نمی داد و بایستی حتما مروری روی فرمولها و خلاصه ها می کردم و همین اشتباهم باعث شد تا سئوالاتی را در درس ریاضی و اقتصاد بدلیل فراموش کردن فرمول ها از دست بدم.

17. کتابها و منابع اصلی شما کدام ها بودند؟
همان منابعی که در سایت دپارتمان اعلام شده. 

18. انگیزه شما برای کنکور چه بود؟
علاقه به ادامه تحصیل و احساس نیاز در محیط کاری به دانستن اطلاعاتی از مهندسی صنایع. 

19. اگر زمان به عقب بازگردد و دوباره بخواهید موسسه ای را برای کنکور انتخاب کنید البته با اطلاعاتی که الان کسب کردید باز هم پژوهش انتخاب شما بود؟
بله

20. تفریحات شما در دوران کنکور چه بود؟
دیدن فیلم و البته سایت دکتر ایوزیان!!!

21. آیا روز شروع درس خواندن برای کنکور رتبه ای را برای خود متصور بودید؟ قبل از روز کنکور فکر می کردید که چه رتبه ای کسب می کنید؟
خیر اما به یک نتیجه خوب امیدوار بودم. 

22. چه کسی در مسیر کنکور شما بیشترین تاثیر را روی شما داشت؟
همسرم و مشاوره اساتید دپارتمان.

23. برنامه ریزی شخصی شما با برنامه های پژوهش هماهنگ بود؟ توضیح دهید.
چون در آزمونهای پژوهش شرکت کرده بودم سعی میکردم با برنامه آزمونها پیش برم اما اوقاتی هم پیش می آمد که از برنامه عقب می افتادم و سعی میکردم تا در زمان آزمونهای 50 درصد جبران کنم اما باز با این وجود بعضی از درسهارو به موقع تمام نمی کردم.

24. از ایام انتظار برای نتایج کنکور بگویید؟
خیلی سخت و طولانی البته چون در درس آمار من چند اشتباه فاحش محاسباتی داشتم و باعث شده بود که 20 درصد رو براحتی از دست بدم این زمان علاوه بر سخت و طولانی بودنش با حسرت برای من گذشت.

 

آدرس: ضلع جنوب غربی میدان ولیعصر؛ جنب سینما قدس، کوچه مینو؛ پلاک 132؛ موسسه آموزش عالی آزاد پژوهش   تلفن تماس: 021-86741
© تمامی حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به دپارتمان تخصصی مهندسی صنایع موسسه آموزش عالی آزاد پژوهش می باشد .